Opowieści z Doliny Muminków – Wydawnictwo EGMONT

Z Muminków się nie wyrasta! Pamiętam je z własnego dzieciństwa, a teraz odkrywam te fascynujące trolle wraz z trójką swych dzieci. W naszej rodzinie panuje zatem prawdziwa „muminkomania”, dlatego bardzo oczekiwaliśmy na nowe przygody naszych ulubionych bohaterów.

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się niedawno kolekcja najpiękniejszych historii. Są to przygody napisane na podstawie opowieści Tove Jansson. Znajdziecie tu aż pięć bogato ilustrowanych opowiadań.

 

„Opowieści z doliny Muminków”

koszyk

 

Przygodę z książką zaczynamy od mapy Doliny Muminków oraz poznania kilkorga mieszkańców, którzy ów teren zamieszkują. Dzieci oswoją się z charakterami i upodobaniami grupy przyjaciół. Z pierwszego rozdziału dowiemy się o podróży Muminka i jego mamy, którzy od wielu dni wędrując przez ciemny i wielki las poszukują słonecznego miejsca, by wybudować dom. Muszą schronić się przed zimą, ale zanim osiągną cel spotkają po drodze kilku towarzyszy, odnajdzie się nawet tatuś. W drugim rozdziale rozbawi Was zaczarowany kapelusz, w którym nieopatrznie schował się Muminek… Wyniknie z tego niemałe zamieszanie! W kolejnych opowieściach poznacie Hatifnatów, potem nadejdzie jesień i przyjdzie pora na Nini – niewidzialnego gościa i tak dotrzecie do zimy, podczas której wszyscy będą oczekiwać na Wigilię, tylko nikt nie będzie wiedział kim ona jest!

Opowiadania łączą w sobie humor i wzruszenie. Dla mnie są sentymentalnym powrotem do dzieciństwa, dla moich dzieci ulubionymi historiami na dobranoc. Książka jest pięknie wydana, idealnie sprawdzi się na prezent! Czytajcie z dziećmi i rozbudzajcie dziecięcą ciekawość świata, dzięki takim książkom wyobraźnia małych czytelników pracuje na najwyższych obrotach. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domek Muminków, kubki i inne muminkowe perełki znajdziecie tutaj

STÓŁ Z POWYŁAMYWANYMI NOGAMI