Kalendarz adwentowy – Barbara Garczyńska

W swojej biblioteczce mamy wiele pięknych i wartościowych książek przygotowanych na czas Adwentu, jednak długo brakowało takiej, która w prosty, ciekawy i przystępny sposób objaśniałaby dzieciom na czym ten ważny okres polega. Nie tylko mnie brakowało takiej lektury. Podobne odczucia miało wielu rodziców, którzy poszukiwali książek poruszających religijną kwestię świąt Bożego Narodzenia.

„Kalendarz adwentowy” z wielkiej potrzeby serca napisała Barbara Garczyńska – mama trójki maluchów. Postanowiła nie czekać, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować książkę, która pomoże zrozumieć najmłodszym tematy związane z wiarą. Dzięki tej pozycji odkryjecie prawdziwy sens Adwentu i całego świątecznego okresu.

 

koszyk

 

Autorkę książki – Basię oraz jej rodzinę poznałam dzięki Instagramowi. Tutaj znajdziecie Rodzinkę Wartą Poznania. Już długi czas zaglądam do nich i zawsze jestem pełna podziwu dla tak kreatywnej mamy! Zawsze potrafi wymyślić ciekawe pomysły, by wspólnie i mądrze spędzać czas z bliskimi. Razem pichcą w kuchni, razem tworzą prace plastyczne, wspólnie uczą się przez zabawę. Basia stworzyła też dla dzieci kalendarz adwentowy z pudełek po zapałkach, który rok temu mnie zachwycił! W każdej „szufladce” dzieci znalazły kosteczkę czekolady i zadanie do wykonania na dany dzień. Pomyślałam wtedy, że to wspaniały pomysł, który warto praktykować, a dziś trzymam w ręce książkę Basi która swoje zadania z karteczek spisała w książce, dając nam wspaniałą, inspirującą lekturę.

Z miejsca zaprzyjaźniliśmy się z wesołą rodziną Nutów. Mama, tata, czteroletnia Małgosia i dwuletni Pawełek przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Aby dobrze je przeżyć i przybliżyć dzieciom tradycje bożonarodzeniowe mama postanowiła codziennie poruszać tematy związane ze świętami. Stąd właśnie w książce znajdziecie 24 rozdziały, a w nich odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania: co to jest Adwent? co symbolizują świece i gwiazda? czym jest roratka? kim był Święty Mikołaj? co to jest Gwiazda Betlejemska? czym jest opłatek? co przynieśli w darach trzej królowie? gdzie urodził się Jezus? czym są jasełka? co oznacza różowy kolor szat? czy jaka jest historia Bożego Narodzenia?

W historiach jest dużo humoru i lekkości. Z powodzeniem można czytać je z dziećmi w wieku od około 4 lat. Każdy temat jest bardzo ciekawie przedstawiony. Nie zabrakło też śpiewania kolęd, pieczenia pierniczków, dekorowania choinki. Dodatkowo pod koniec publikacji znajdziecie słowniczek pojęć, który w zwięzły i jasny sposób odpowiada na każde nowe, nieznane dotąd dla dziecka słowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy! Cieszę się Basiu, że podzieliłaś się z nami swoimi pomysłami i wiedzą. Ta książka z pewnością zachwyci każdego rodzica i dzieciom sprawi dużo radości ze wspólnie wykonywanych zadań. Nic tak nie cieszy jak wspólny czas. Dzieci nie potrzebują wiele, dla nich to my – rodzice jesteśmy najlepszym darem, dlatego warto zwolnić na chwilę, szczególnie w te zbliżające się grudniowe dni i razem docenić ten ważny czas Adwentu.

Ilustracje przygotowała Ewelina Jaślan – Klisik, a książka ukazała się nakładem wydawnictwa Promic.

 

 

Logo

4 thoughts on “Kalendarz adwentowy – Barbara Garczyńska

Dodaj komentarz