„Opowieści o Tym, który JEST”- Wydawnictwo SZARON

Przeczytałam z dziećmi bardzo wiele wydań przypowieści biblijnych, sięgnęliśmy po biblię skierowaną do najmłodszych, a także wydanie w formie komiksu. W naszych sercach ważne miejsce zajmuje słowo Boże, ale nie sądziłam, że na te ponadczasowe opowieści o człowieku można spojrzeć z tak wielką otwartością i dziecięcą ciekawością!

Z przyjemnością objęłam patronatem niezwykłą, bardzo oryginalną i przepięknie wydaną książkę – „Opowieści o Tym, który JEST” od wydawnictwa Szaron. Na 200 stronach urokliwie zilustrowanej książki znajdziecie historie inspirowane Starym Testamentem, będące zaproszeniem do odkrywania tego, co najważniejsze – w nas samych, w świecie, w drugim człowieku.

Autorkami książki są Gabriela Nieśpielak i Anna Brauntsch.

koszyk

Bardzo spodobała nam się forma książki i zaproszenie do dyskusji z dziećmi. Autorki zadbały nie tylko o przekazanie treści, ale przede wszystkim zajrzały w głąb człowieka, poruszając serca czytelników i spoglądając na biblijne opowieści przystępnym i ciekawym dla najmłodszych czytelników sposobem. Na te spisane tak dawno temu historie można spojrzeć oczami dzisiejszych czasów, rozważając ich mądrość i przesłania.

Czym jest przebiegłość węża, który kusi Ewę do grzechu? Dlaczego Kain otrzymał od Boga znamię, mające chronić przed ludźmi czyhającymi na jego życie? Jak to możliwe, że ludzie wybierają zło? Do czego może prowadzić pycha? Czy łatwo jest oddać coś niezwykle cennego za bezcen? Czym są łzy wielkiego szczęścia? Dlaczego miłości nigdy nie zabraknie, czemu nie kurczy się, a rozrasta wraz z powiększającą się rodziną? Czy Pan Bóg w kochaniu jest zupełnie jak mamy?

Książka kipi od przemyśleń, zachęca do głębszych refleksji i udowadnia, że Boże słowo jest wspaniałym przewodnikiem po życiu.

Bardzo polecam!

„Opowieści o Tym, który JEST”

Tekst: Gabriela Nieśpielak

Ilustracje: Anna Brauntsch

Oprawa: twarda

Ilość stron: 200

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo SZARON

Dodaj komentarz