„Kolorowe miasta” – Wydawnictwo TATA ROBI KSIĄŻKI

Połowa wakacji już za nami i choć nie mamy jeszcze planów na rodzinne wojaże to mam wrażenie, że zwiedziliśmy już niemal pół świata! Jak miło jest rozłożyć koc w ogrodzie, położyć się z dziećmi i „podróżować” po najbardziej malowniczych miastach świata! Czasami do szczęście potrzeba tak niewiele…

„Kolorowe miasta” to obłędnie zilustrowana podróżnicza pozycja od wydawnictwa Tata Robi Książki.

To książka idealna dla całej rodziny do długiego oglądania, czytania, zachwycania się i przede wszystkim odkrywania uroków miast z różnych zakątków świata. Myślę, że po jej lekturze zainspirujecie się także do podróży! My już mamy na oku kilka fascynujących miejsc, które szczególnie nas urzekły. Może jeszcze w tym roku uda się odwiedzić choć jedno z nich?

koszyk

Na kartach książki czeka aż 30 miast, które warto poznać bliżej!

W Londynie skosztujecie tradycyjnej, popołudniowej herbatki, zaś w Amsterdamie oczaruje Was muzeum słynnego malarza Van Gogha. Berlin zaprosi na przechadzkę wzdłuż Muru Berlińskiego, a Paryż powieje drogimi perfumami i świeżo paloną kawą. Wiedeń tanecznym krokiem zaprosi na słodkości, a w Pradze możecie spotkać legendarnego Golema. W Rzymie poczujecie wzniosłą atmosferę dawnych czasów, w Atenach pospacerujecie śladami starożytnych Greków. Ręcznie malowane płytki i kolorowe mozaiki Barcelony skradną niejedno serce, a w Lizbonie poczujecie ducha samego Vasco da Gamy. W Sztokholmie z pewnością natkniecie się na rudowłosą Pippi Pończoszankę, a w Reykjaviku zachwyci Was zorza polarna! Gorący, starożytny Kair zaprosi Was do piramid, a w Marrakeszu poczujecie zapach przypraw, herbaty miętowej i wyrobów ze skóry, które kupują ludzie na całym świecie. Jeśli macie ochotę na klimat rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy to zajrzyjcie do Stambułu, zaś w Jerozolimie możecie skierować się ku kamiennej Ścianie Płaczu. W Moskwie czekają cerkwie i matrioszki, a w Pekinie – Wielki Mur Chiński. Jeśli pragniecie zanurzyć się w świętej rzece Ganges to zajrzyjcie do Waranasi, a jeśli nie widzieliście pływającego targu to odwiedźcie Bangkok. W Siem Reap skosztujecie sałatki z czerwonymi mrówkami, zaś Hoi An zachwyci kwitnącymi kwiatami lotosu. Koniecznie pospacerujcie Ścieżką Filozofów w Kioto i wpadnijcie na koncert do Opera House w Sydney. Drapacze chmur, które nigdy nie gasną czekają oczywiście w Nowym Jorku, a niebo w San Francisco zdobią kolorowe balony. W Vancouver skosztujcie koniecznie syropu klonowego, a w Nowym Orleanie wypatrujcie krokodyli! Uważajcie na kolczaste kaktusy i ostre papryczki chilli w mieście Meksyk – jednej z największych metropolii świata, a jeśli macie ochotę na zabawę do polećcie na Karnawał do Rio De Janeiro.

I jak? Nabraliście ochoty na klimatyczne podróże, pełne smaków, kolorów i niezapomnianych wrażeń?

W książce znajdziecie wiele „smaczków”, ciekawostek i wątków historycznych. Bardzo miło odkrywać wielkie, światowe miasta w tak atrakcyjny sposób. Piękne wydanie! Bardzo polecamy.

„Kolorowe miasta”

Tekst: Jana Sedláčková

Przekład: Monika Dąbrowska

Ilustracje: Magdalena Konečná

Dla dzieci: 5+

Ilość stron: 64

Wydawnictwo TATA ROBI KSIĄŻKI

Dodaj komentarz