Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Czy wiecie, że 99,9% gatunków, które istniały na ziemi, już z nami nie ma? Jesteśmy świadkami masowego wymierania! W niedługim czasie, ogromna liczba żywych istot wyginie. Doniesienia naukowców są bardzo niepokojące, wręcz zatrważające. Niektórych zwierząt mogą już nie zobaczyć nasze dzieci, czy wnuki… Podobnie jak dawno temu mamuty, wiele zwierząt w dzisiejszych czasach jest na skraju wyginięcia.

Winni temu jesteśmy MY – ludzie i tylko my możemy ten proces zatrzymać. Niezwykle ważna jest edukacja i działania naprawcze oraz wiedza i historia.

Dziś chciałam pokazać Wam bardzo ważną i wartościową książkę, z której dowiecie się jak ocalić dzikie gatunki zwierząt. To aż 60 poruszających historii o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt na świecie. Książka, którą każdy powinien przeczytać i wziąć głęboko do serca!

Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć. 60 poruszających historii o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt na świecie

koszyk

To jedna z tych książek, którą możecie czytać całą rodziną, z dziećmi w różnym wieku! Zainteresuje już starsze przedszkolaki, a także nastolatki i dorosłych. My mieliśmy dawkować ją sobie przez kilka dni, ale po kilku historiach czuliśmy niedosyt i przeczytaliśmy ją jednym tchem! To kolejny plus edukacji domowej – można czytać z dziećmi wiele godzin każdego dnia 😉

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody przygotowała listę zagrożonych zwierząt. To aż 30 tysięcy gatunków! Zniknięcie jednego gatunku wpływa ujemnie na pozostałe, dlatego warto zadbać o każde z nich.

W książce znajdziecie niesamowite historie! Będziecie pod wrażeniem jak mądre, empatyczne, zdolne i kochane potrafią być zwierzęta. Wzruszy Was hipopotamica Huberta, która przez trzy lata wędrowała przez Afrykę, zaskoczy gorylica Koko, która była utalentowaną fotografką, czy zachwyci wyjątkowy łoś – albinos! Nasze serca skradła płomykówka Whisky, a także ośmiornica Inky, która nocą uciekła z akwarium, przepełzła po podłodze i rurą kanalizacyjną przedostała się do morza!

Takich niebywałych przygód o zwierzętach, które zapisały się na kartach historii znajdziecie bardzo dużo! To nasi mniejsi bracia, którzy fascynują, oraz zasługują na szacunek i ochronę. A jak o nie zadbać? O tym także dowiecie się z kart książki. Znajdziecie w niej ponad 20 wskazówek, które możecie podjąć, by polepszyć życie dzikich zwierząt. Gdyby każdy z nas wypełnił choć jedną z nich – życie zagrożonych stworzeń już byłoby lepsze!

Ponadto znajdziecie tu sporą dawkę wiedzy o zwierzętach, wartościowe książki, filmy i pisma, które poruszają tematy ekologii. To bardzo potrzebna i mądra lektura. Czytajcie z dziećmi i razem podejmujcie małe kroczki ku wielkim zmianom. Bardzo polecam!

Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć. 60 poruszających historii o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt na świecie

Tekst: Kimberlie Hamilton

Przekład: Małgorzata Bortnowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 160

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: ZNAK EMOTIKON

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

One thought on “Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz