Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe – Wydawnictwo K.E. LIBER

Stereotypy wciąż są mocno zakorzenione w naszym społeczeństwie, ale cieszę się że powoli ludzie zaczynają rozumieć że samochodami mogą bawić się nie tylko chłopcy, a lalki nie muszą być zarezerwowane wyłącznie dla dziewczynek. W obalaniu błędnego schematyzmu pomagają rozmowy z dziećmi i wartościowe książki. Jedną z nich bardzo chciałabym polecić do wspólnej lektury dla całej rodziny.

„Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe”  to niezwykła pozycja! Powinno przeczytać ją każde dziecko, gdyż to prawdziwa lekcja odwagi, bycia sobą i dążenia do spełniania marzeń. To opowieść ukazująca setkę wyjątkowych kobiet i mężczyzn, którzy obalając stereotypy zmienili świat na lepszy.

 

 

 

 

Z przyjemnością „pochłonęłam” tę książkę ze swoimi dziećmi. Ben Brooks przygotował zbiór historii, które poruszą każdego czytelnika, zarówno tego w wieku 6, jak i 60 lat! Tak duża dawka inspirujących opowieści o wspaniałych kobietach i mężczyznach, utwierdziła w przekonaniu moich młodych czytelników, że warto podążać własną drogą i nie poddawać się mimo nieprzychylności losu. Szczęśliwy człowiek to ten który jest spełniony i czyni to co kocha, dlatego warto zawsze być sobą, a nie zerkać na innych próbując zadowolić wszystkich. Na przeszło 200 stronach dzieci odkryją wzorce, dzięki którym być może znajdą swoje miejsca we współczesnym świecie.

Obecnie tak trudno być sobą, nie każdy potrafi bronić swych racji i wyznawanych wartości. Na przykładzie tych „wielkich – zwykłych” ludzi przekonamy się że niemożliwe nie istnieje! Są tu postacie z pierwszych stron gazet, jak i osoby mniej popularne. Są współcześni bohaterowie, jak i Ci żyjący setki lat temu. Na kartach książki przeniesiecie się do dalekiej Indonezji, gdzie młoda Adeline Tiffanie Suwana przygotowała program ochrony przyrody, poznacie Andrea Bocelliego, który udowodni że nie ma przeszkody, której nie da się pokonać. Przekonacie się że sztuką mogą być puszki z zupą namalowane na ponad trzydziestu płótnach, czy plamy po utleniającym się moczu na obrazie. Naszą uwagę przykuło wiele postaci, a wśród nich Christopher Robin – znany jako Krzyś i jego trzy ulubione zabawki: miś, osiołek i prosiaczek. Bardzo się cieszę, że odkryliśmy tę niezwykłą historię i poznaliśmy „kulisy” powstania tej popularnej bajki.

Poruszyła nas postać Elżbiety Węgierskiej (córki króla Węgier), która mogła otaczać się bogactwem, nie robiąc nic, a wybrała drogę pomocy najbiedniejszym. Po jej śmierci zaczęły dziać się przy grobie cuda, a cztery lata później została ogłoszona świętą. Nasze serca rozgrzała także postać Hansa Christiana Andersena, który nie miał lekkiego życia. Edukacja była dla niego prawdziwą szkołą życia, gdyż rówieśnicy mu dokuczali, a nauczyciele go bili. Międzynarodową sławę przyniosły jego cudowne baśnie, które z pokolenia na pokolenie przekazywane są dzieciom na całym świecie. Warto poznać tę postać bliżej.

Nie sposób przybliżyć tu wszystkich ważnych postaci, koniecznie warto sięgnąć po książkę i strona po stronie odkrywać je wspólnie z dzieckiem. To wspaniałe że autor zawarł ogromny wachlarz charakterów, wywołując w czytelnikach dużą dawkę emocji. Pozycja jest bardzo przystępnie napisana, każda rozkładówka zawiera barwną ilustrację i historię danej osoby. Bardzo się cieszę że mogę pokazywać dzieciom iż mimo różnic i odmiennych wyznań wszyscy mamy wspólny cel – być szczęśliwym i zmieniać świat na lepszy. Tej bardzo inspirującej książki nie powinno zabraknąć w żadnej biblioteczce. Warto pokazywać dzieciom, że pomysłowość, wytrwałość, wiara w swoją moc sprawczą mają ogromne znaczenie. Dodawajmy naszym pociechom odwagi, pokazujmy jak różny jest świat i jak piękną możemy być jego częścią. Dzięki tej lekturze z pewnością wzmocnimy dziecięcą wrażliwość. Polecam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Obraz może zawierać: tekst

One thought on “Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe – Wydawnictwo K.E. LIBER

  • 04/04/2019 at 05:21
    Permalink

    Świetna propozycja. Dzieci przyjemnie mogą spędzić czas na czytaniu z rodzicami czy dziatkami. Polecam

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.