Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie? – Wydawnictwo TADAM

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. W natłoku obowiązków i codziennego pędu w głowie może kłębić się wiele myśli. Nawet dorosłym ciężko jest o nich mówić, a co dopiero dzieciom. O ich zdrową głowę i psychikę warto zadbać od małego, dlatego trzeba nauczyć dzieci nazywania emocji i wyrażania tego co czują. Dzięki temu dużo łatwiej będzie im obcować w społeczeństwie. Jedną z pomocy w tej dziedzinie jest bardzo wartościowa, niezwykle przystępnie i jasno napisana książka autorstwa Molly Potter, zilustrowana przez Sarah Jennings, o bardzo wymownym tytule – „Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie?” od wydawnictwa TADAM. Książka skierowana jest do dzieci już od około czwartego roku życia.

 

 

Na 32 stronach znajdziemy bardzo przejrzyste porady skierowane do dzieci i ich opiekunów. 13 krótkich rozdziałów zawiera zebrane najważniejsze zagwozdki z różnych dziedzin. Dzieci przekonają się jak mają o sobie myśleć, nauczą się dbając o ciało pomagać umysłowi, dowiedzą się czym jest szczęście i co robić z emocjami. Odnajdą porady co zrobić gdy spotka je przykrość lub dręczą myśli, a także jak reagować na złe zachowania innych. Autorka zadbała także o aspekt wyciszania i medytacji, które bardzo mogą pomóc w zebraniu myśli, a także doradza jak rodzina i nasi najbliżsi mogą pomóc nam zachować zdrową głowę. Bardzo ważną myślą jest nauka proszenia o pomoc, z czym wiele dzieci ma problem, jak również istotne ćwiczenie myślenia.

Dodatkowo znajdziemy wskazówki dla rodziców i opiekunów, które pomogą nam zrozumieć zachowania najmłodszych i doradzą co zrobić by pomóc dzieciom w trudnych chwilach.

Żeby zadbać o zdrową głowę trzeba dbać o ciało, dlatego mali czytelnicy przekonają się że tak niewiele potrzeba by być szczęśliwym. Warto wraz z dziećmi wprowadzić kilka rytuałów i drobnych nawyków (sport, ruch na świeżym powietrzu, odpowiednia ilość snu, picie wody) dzięki którym odczujemy diametralną poprawę naszego stanu zdrowia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Warto z dziećmi rozmawiać o tym wszystkim co spotyka je każdego dnia. Warto nauczyć pociechę wyrażania swych potrzeb i trosk, bo wtedy mamy pewność że nie „dusi” ono w sobie niepotrzebnych myśli. Dzięki tej ciepłej, przyjaznej książce dzieci wykreują pozytywny obraz siebie, poznają inteligencję emocjonalną, relacje i uważność. Zdrowie psychiczne i emocjonalne jest niezwykle ważne, dlatego starajmy się zrobić wszystko by było ono w jak najlepszej kondycji. Obowiązkowa lektura w każdej biblioteczce! Polecamy.

 

 

 

Dodaj komentarz