Szkoła życia – Wydawnictwo REBIS

Dla wszystkich miłośników bestsellerowej serii o Belli i Sebastianie mam dobre wieści. Nicolas Vanier przygotował wspaniałą, wartką opowieść,  która poruszy serca całej rodziny. To pełna emocji historia, która zachwyci zarówno dzieci, rodziców jak i dziadków. Francuski pisarz, podróżnik i reżyser zawarł w powieści swoją wielką pasję do przyrody i szacunek do starszych, dlatego tę książkę powinno przeczytać każde dziecko. Pozycję tę na język polski przełożyła w mistrzowski sposób Matylda Górska, dlatego możecie być pewni, że czyta się ją jednym tchem, choć jest dość obszerną lekturą, gdyż liczy sobie 336 stron. Książka spodoba się dzieciom w wieku od około 11 lat, tyle właśnie liczy sobie jej główny bohater i tyle lat ma moja córka, z którą pochłonęłam “Szkołę życia”.

 

 

Akcja rozgrywa się w przedwojennej Francji, którą Paul musi opuścić. Chłopiec z racji dłuższego wyjazdu ojca zmuszony jest zamieszkać u jego dawnej przyjaciółki i stąd wyrusza do Algierii. 11 latek obawia się wielu miesięcy spędzonych z obcą osobą, poza tym myśl o rozłące z jedynym bliskim mu członkiem rodziny napawa go ogromnym smutkiem. Co przyniesie życie na wsi? Zdecydowanie mile zaskoczy ono głównego bohatera. Wspaniale odnajdzie się w nowym miejscu, a odkrywanie uroków dzikiej natury okaże się fascynującą przygodą. Chłopak zaprzyjaźni się z niezwykle sprytnym kłusownikiem, co udowodni że mimo różnic charakterów i miejsca pochodzenia można nawiązać prawdziwą, szczerą bratnią relację. Zażywając smaku wolności i poznawania cudów natury Paul odkryje niezwykłe tajemnice ojca i pozna fakty własnego pochodzenia.

 

 

 

 

 

 

koszykCudowna opowieść, pełna wspaniałej przyrody, natury i refleksji nad potęgą przyjaźni. Znajdziemy w niej kilka drobnych, dodatkowych wątków, dzięki czemu akcja jest ciekawa, wartka, a książkę czyta się jednym tchem. Wartościowa propozycja dla starszych dzieci i młodzieży, choć i dorośli powinni ją przeczytać. Jestem ogromną miłośniczką twórczości Nicolasa Vaniera i już wypatruję jego kolejnych powieści. Sięgnijcie, nie zawiedziecie się!

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania rebis logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *