„Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dziś zapraszam Was do lektury książki, którą powinien przeczytać KAŻDY nastolatek. Kiedy masz naście lat w twojej głowie mogą kłębić się tysiące myśli. Masz pasje, masz zdolności, ale czasami otoczenie nie sprzyja twoim wyborom, a może w ogóle nie wiesz jak swoim życiem pokierować? Trudno zaplanować przyszłość, znaleźć swoje miejsce na ziemi i „poukładać” wszystko w głowie. Doskonale to znam! Zanim znalazłam się w tym miejscu, w którym jestem obecnie przeszłam swoją drogę i nie była ona lekka, ani prosta. Studia na wydziale zootechniki wcale nie okazały się spełnieniem marzeń, szkoła farmaceutyczna była ciekawą przygodą, choć praca w aptece po jej zakończeniu okazała się zupełnie nie dla mnie. Ja wciąż szukałam tego czegoś, co da mi wielką radość, spełnienie i przyjemność. W końcu znalazłam! Bycie mamą to moja kariera, a czytanie książek i pisanie o nich to największa pasja w życiu. Zrozumiałam to dzięki moim dzieciom, którym od wielu lat codziennie czytam na głos po kilka godzin dziennie. Teraz w końcu jestem szczęśliwa i spełniona!

Książkę „Oni są super. 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie” czytałam dzieciom z ogromną fascynacją, bo nie sądziłam, że wielu ludzi, z pierwszych stron gazet też przeszło swoją trudną drogę. Nam wydaje się często, że innym wszystko przychodzi od tak, lekko i bez wysiłku, że sława, kariera przyszły im z lekkością, ale nic bardziej mylnego. Każdy musi sam zapracować na swoje owoce.

Ta książka jest przykładem na to, że zawsze warto wierzyć w siebie, mieć pasje i determinacje.

koszyk

Artur Chmielewski, syn Papcia Chmiela kochający przedmioty ścisłe za nic miał lekcje malarstwa, czy rzeźby, na które wysyłał go tata. Nie zrażał się przeciwnościami losu i trudnościami. Konsekwentnie podążał za pasją, a dziś kieruje misją Oasis, która z orbity ziemskiej będzie szukała wody pod powierzchnią pustyni Sahara.

Cyber Marian mimo siedmiu lat walki z rakiem nie zawiesił występów, w terminie zdał maturę i wciąż podążał swoją drogą, osiągając kolejne sukcesy, mimo że nie miał żadnego porządnego studia, a wszystko montował i do dziś montuje we własnym mieszkaniu.

Jurek Owsiak czterokrotnie zdawał egzaminy na warszawską Akademię Sztuk Pięknych, piątego razu nie było, bo się zniechęcił, ale wszystko dzieje się po coś! Okazało się, że ma świetny kontakt z ludźmi i już wkrótce ukończył jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych kursów dla psychoterapeutów, zostając terapeutą w eksperymentalnym ośrodku dla młodych pacjentów, którzy opuszczali zakłady psychiatryczne i potrzebowali pomocy.

To tylko kilka historii, na kartach książki znajdziecie ich aż 40! Urzekły mnie wszystkie, bo każdy bohater tak jak Ty drogi czytelniku ma w życiu swoją misję do spełnienia. Doceniam wybór postaci, bowiem znajdziecie tu lekarzy, pisarzy, aktorów, youtuberów, sportowców. Są to osoby dobrze znane, jak i te działające w swojej niszowej branży.

Książka jest bardzo cenną lekcją wartości, znalazłam w niej wiele cennych przesłań. Przekonacie się czy sukces i szczęście na pewno zależą od pieniędzy i sławy, czy jednak liczy się coś innego!

Bardzo polecam! Czytajcie z młodzieżą, rozmawiajcie o wartościach i inspirujcie się bohaterami, bo każdy z nas jest super i zasługuje, by znaleźć się na kartach tej książki.

„Oni są super. 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie”

Tekst: Yvette Żółtowska – Darska

Oprawa: zintegrowana (połączenie oprawy miękkiej i oprawy twardej)

Ilość stron: 264

Dla dzieci: 11+

Wydawnictwo: AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz