„Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę” – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Ależ mam dziś dla Was wzruszającą, ciepłą i pełną uczuć książkę! Z radością udzieliłam jej patronatu, bo takich lektur bardzo nam potrzeba.

„Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę” to historia o więzach rodzinnych, miłości i tym, że czasem to, co niewidoczne dla oczu jest najważniejsze dla serca. Przepiękna fabuła będzie ważnym tematem do rozmów z dzieckiem o wartościach jakie niesie rodzina. To książka na całe życie, bez względu na wiek czytelnika, poruszy każde serce. Uważam, że jest jedną z najcenniejszych pozycji w naszej domowej biblioteczce.

koszyk

Do czego służy pępek? Hmmm, czy kiedyś zastanawialiście się nad tym? Mała Nina była tego bardzo ciekawa, a mama z radością jej na to pytanie odpowiedziała!

W pępku mieszka najpiękniejszy i najczulszy sekret niewidzialnej nitki… Tak, tak, ten mały węzełek jest dowodem na to, że bez względu na czas i miejsce jesteśmy połączeni z bliskimi, których kochamy. Takich niewidzialnych niteczek jest cała masa, bo jedna biegnie do mamy, druga do taty, kolejne do dziadków, cioć i wujków, przyjaciół. To musi być całkiem spora sieć!

Rozmowa z mamą sprawiła, że Nina przestała bać się rozstań z rodzicami w przedszkolu, czuła się bezpieczniejsza i zawsze otoczona miłością. Sekret pępka zdradziła także w przedszkolu, pomagając koledze w tęsknocie za mamą. Świadomość pięknej miłości płynącej z pępka sprawiła, że dziewczynka oswoiła także strach przed odejściem babci, które kiedyś przecież nadejdzie. Wie, że gdy zatęskni za ukochaną babunią będzie mogła dotknąć pępka i opowiedzieć jej o swoich troskach i zmartwieniach, a ona będąc na drugim końcu będzie jej wysłuchiwać i wspierać dobrą energią.

Urzekająca, piękna i bardzo wartościowa książka! Będzie cudownym plasterkiem na wszelkie rozterki, dziecięce strachy, obawy. Będzie ukojeniem w tęsknocie za bliskimi, a także wzmocni to, co w życiu najcenniejsze – piękne relacje i więzi.

Polecam z całego serca!

„Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę”

Tekst: Miriam Tirado

Przekład: Anna Kozaczewska

Ilustracje: Marta Moreno

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz