Smakowite wierszyki ćwiczące języki – Katarzyna Wiśniewska

Jak sprytnie połączyć lekturę książki i zabawę z ćwiczeniami języka, a do tego zachwycać oczy czymś wyjątkowym?

„Smakowite wierszyki ćwiczące języki” to książka przepełniona wyzwaniami artykulacyjnymi i przepięknymi ilustracjami. Łączy w sobie uroczą, zabawną przygodę z książką i trening wymowy!

Autorka Katarzyna Wiśniewska przygotowała kilkanaście krótkich wierszy, idealnych na pobudzanie kreatywności, gimnastykę języka, ust i podniebienia. Przepiękne, malownicze ilustracje przygotowała Paulina Tarczewska. Książka będzie wartościową lekturą dla każdego przedszkolaka.

koszyk

Książka urzekła mnie pod wieloma względami. Pierwsze wrażenie robi jej wyjątkowo staranne wydanie. Twarda, powlekana okładka i doskonałej jakości papier, sprawiają że będzie wyjątkowym prezentem dla młodego czytelnika. Wnętrze wypełnione jest klimatycznymi ilustracjami i prostymi, acz zabawnymi i nietuzinkowymi wierszami. Znajdziecie tu licznych zwierzęcych bohaterów i ich perypetie.

Tapir zaprosi Was do swojej pracowni alchemika, homar Hirek popełni kulinarny mezalians, dżdżownica wybierze się na jesienny spacer w dżdżystą pogodę, a słowik Sławek będzie szykował się na rowerową wycieczkę! Brzmi ciekawie? Ach, to nie wszystko! Poznacie także kraba wcinającego pyzy z gzikiem, czy szopa Szymona suszącego na suszarce szeleszczące szorty. Tak, tak, łamańców językowych tu nie brakuje, a wszystko po to, by ćwiczyć piękną, naturalną dziecięcą wyobraźnię, dykcję i poprawną artykulację głosek.

Książka została napisana z pasji. Katarzyna Wiśniewska jest z zamiłowania kreatorką opowieści i ten zbiór doskonale to wyraża. Kupując tę publikację otrzymacie przepięknie zapakowaną paczuszkę, z dołączoną zakładkę i piórkiem do ćwiczeń oddechowych. Każdy detal został tu dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Cenię takie wyjątkowe książki i serdecznie polecam Wam lekturę tych bardzo „Smakowitych wierszyków ćwiczących języki”. Ta wspaniała nauka przez zabawę zachwyci nie tylko dzieci.

„Smakowite wierszyki ćwiczące języki”

Tekst: Katarzyna Wiśniewska

Ilustracje: Paulina Tarczewska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo BAJU TY

Dodaj komentarz