Ogród pełen emocji – Wydawnictwo coffee4mind

Powoli kończy się rok, więc jest to dobry czas podsumowań i przemyśleń. To dla mnie zawsze chwila na tworzenie w swojej głowie listy najciekawszych książek tego roku. Dziś o jednej z nich chciałam Wam napisać!

„Ogród pełen emocji” to bardzo oryginalna pozycja. Książka nietuzinkowa, z dużą dawką wartości, a przede wszystkim mądrej, inspirującej treści. Autorką książki jest Ewa Bolesta – Mroczek, zaś ilustracje przygotowała Magdalena Kudeł.

Takich książek bardzo potrzeba naszym dzieciom i nam!

koszyk

Głównymi bohaterkami książki są trzy siostry. Mieszkają w urokliwym domu na wsi, wraz ze swoimi rodzicami. Najstarsza jest Klementyna, która właśnie skończyła czwartą klasę. Na życie zawsze patrzy optymistycznie, we wszystkim znajdzie coś dobrego, mimo że sama nie ma lekko, bo porusza się na wózku inwalidzkim. Energiczna i wiecznie aktywna Alicja skończyła klasę trzecią, a każdą wolną chwilę spędza czytając książki o zwierzętach. Prowadzi także swój notatnik z ciekawostkami o nich. Najmłodsza jest Laura. Czeka ją nowy etap w życiu – szkoła! Bywa niecierpliwa i szybko się złości, wciąż coś podjada.

Na 80 stronach książki znajdziecie 10 rozdziałów. Każdy jest odrębną historią, podczas której poznajemy ciekawostki ze świata zwierząt w odniesieniu do naszego codziennego życia. Taki zabieg jest bardzo oryginalny i ciekawy.

Poznacie świat dziewczynek, z ich radościami, czasem smutkami, zmaganiami. Jest tu miejsce na pasje i spełnianie marzeń, ale autorka nie boi się upadków, porażek i stawianiu czoła wyzwaniom. Nie znajdziecie tu dydaktyzmu, czy lukrowanego życia. Są prawdziwe emocje i dużo dobrej energii, którą powinniśmy karmić się każdego dnia! Jest także niezwykła wyobraźnia i są zwierzęta. Poznacie ciekawostki ze świata jenotów, kaszalota, czy padalca, a także dowiecie się jak żyją malusie piórolotki, dostojne kazuary, czy najmniejsze ptaki świata – kolibry. Stasia chyba najbardziej zafascynowała żabnica, zwana diabłem morskim, a mnie urokliwe świetliki, które są wspomnieniem nocnych, leśnych wędrówek. Jako dziecko zachwycałam się ich widokiem i lubiłam nocą spacerować z rodzicami po lesie. Poznacie także gnojkę i myszojelenia, a w tym wszystkim zasmakujecie pięknych relacjach między rodzeństwem i rodzicami.

Ta przygodowa, ciepła opowieść pełna przyrodniczych smaczków, wyobraźni, wrażliwości oraz dobrego nastawienia ukształtuje w dzieciach właściwe wzorce i pomoże lepiej zrozumieć emocje.

Bardzo polecam!

Książkę możecie kupić w wersji papierowej, z imienną dedykacją oraz pięknymi zakładkami, a także jako e-book oraz audiobook w wykonaniu Emilii Komarnickiej – Klynstry. Ciepły, delikatny głos pani Emilii idealnie odzwierciedla tę książkę!

Na stronie wydawnictwa możecie odsłuchać fragment książki: www.coffee4mind.com – POLECAM serdecznie!

„Ogród pełen emocji”

Tekst: Ewa Bolesta – Mroczek

Ilustracje: Magdalena Kudeł

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: coffee4mind

Dodaj komentarz