„Odlotowe gołębie dają nura” – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Książki, dzięki którym dzieci pokochają czytanie? Proszę bardzo! Oto one 🙂

Przylatujemy dziś do Was z fantastyczną serią o gołębiach! Na recenzję zaprasza moja córka, Michasia – fanka numer jeden ptasiej sagi.

koszyk

Z kodem: BAJKA, ważnym do 31.12.2023 kupicie wszystkie książki wydawnictw: Znak, Znak Literanova, Znak Koncept, Znak Horyzont i Znak Emotikon z aż 40% rabatem, także serię o Gołębiach! 🙂

Lubicie frytki? A gołąbki? Jeżeli tak, mam dla Was propozycję wspaniałej, literackiej uczty! Andrew Mcdonald wraz z niezastąpionym ilustratorem Ben’em Wood’em przygotowali dla nas pełne humoru i przygód arcydzieło dla każdego dziecka!

Paczka pięciu wyjątkowych gołębi – Papilotki, Gruchota, Maskoptaka, Wywrotki i Ekspresa – powraca już w czwartym tomie serii gotowa stawić czoła nowym, dość nietypowym wyzwaniom. W trzech powieściach autor zabiera nas do świata tych genialnych ptaków, abyśmy pomogli rozwiązać im kolejne, trapiące ich problemy.

W pierwszej części, miasto zostaje w dziwny sposób pozbawione wody, co stawia przed Odlotowymi Gołębiami zagadkę, którą postanawiają rozwikłać. Podążają w podziemia miasta, gdzie napotykają gang żab, a akcja nabiera tempa. Jednak… czy żaby są naprawdę sojusznikami, czy może kryją coś przed gołębiami?

Kolejny rozdział przenosi czytelników do świata Frytkopolli, miejsca gdzie, jak można się domyślić, króluje pewna ziemniaczana potrawa. Wraz z bohaterami, czytające dzieci zagłębiają się w tajemnicę działań nieznanego żartownisia oraz kradzież frytek i dowiadują się, że życie w Frytkopolii jest równie pełne przygód co smacznych przekąsek.

W trzeciej opowieści zjawiają się tajemnicze kropki, które nagle zaczynają pojawiać się w całym mieście. Dochodzi do dziwacznej epidemii, gdzie kropki, gorączka i złe samopoczucie prowadzą nawet do zakażeń ludzi i zwierząt. Autor prowadzi nas przez kropkowe labirynty, na którego końcu odpowiemy sobie na pytanie „kto stoi za tym wszystkim”…

Książkę wyróżniają nie tylko ciekawe i pełne zwrotów akcji opowieści, ale również ilustracje Bena Wooda. Ilustracje te są nie tylko śmieszne, ale również bardzo liczne, co dodatkowo wzbogaca czytelnicze doświadczenie. Duża ilość humoru sprawia, że książka jest atrakcyjna dla dzieci, a jednocześnie prosty język pozwala zrozumieć treść każdemu czytelnikowi, który dopiero wkracza na drogę do książkowego maniaka.

„Odlotowe Gołębie dają nura!” nie tylko dostarcza rozrywki, ale również przemyca wartości takie jak współpraca, przyjaźń i zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To lektura, która z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom, a także sprawi radość rodzicom, którzy chętnie podzielą się nią ze swoimi dziećmi. To książka, która zapewni Wam pretekst do wspólnego spędzania czasu a także zachęci dzieci do udzielania się w trakcie czytania!

Na sam koniec tych, którzy jeszcze nie mieli szansy poznać gangu Odlotowych Gołębi, serdecznie zapraszam do zajrzenia w pozostałe tomy!

Michalina, lat 16

„Odlotowe gołębie dają nura”

Autorzy: Andrew McDonald, Ben Wood

Przekład: Maria Makuch

Oprawa: miękka

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.