„Magiczne Drzewo. Zaginiona para” – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dobrze pamiętam jak wiele lat temu kupiłam Misi pierwszy tom z serii książek „Magiczne Drzewo” i bardzo dobrze pamiętam jak szybko domówiłam kolejne części To już kultowa w naszym domu seria, przeczytana po kilka razy od deski do deski! Zdecydowanie jest to seria, od której dzieci nie mogą się oderwać! Poszczególne tomy można czytać niezależnie, a każdy wypełniony jest przygodą, tajemnicą, magią, magicznym drewniany artefaktem i paczką najlepszych przyjaciół – wszystko to, co dzieci tak bardzo w książkach kochają.

Zarówno Misia, jak i moi chłopcy uznali ją za jedną z najlepszych i najukochańszych książek. Radość była ogromna, gdy wydawnictwo Znak emotikon ogłosiło wspaniałą wieść – nadszedł nowy, bardzo wyczekany tom! Oczywiście Michasia pierwsza go przejęła i dziś zaprasza was na recenzję. Miłej lektury!

„Magiczne Drzewo. Zaginiona para”

koszyk

Z kodem: BAJKA, ważnym do 31.12.2023 kupicie wszystkie książki wydawnictw: Znak, Znak Literanova, Znak Koncept, Znak Horyzont i Znak Emotikon z aż 40% rabatem!

Rozsiądźcie się wygodnie, bowiem przyszedł czas na coś, na co wielu z Was długo czekało – kolejny tom z serii „Magiczne Drzewo”! Wierzycie, że złote trio, jakim jest Kuki, Gabi i Blubek towarzyszy nam już od trzynastu tomów?

Andrzej Maleszka w swoim najnowszym dziele, „Magiczne Drzewo. Zaginiona Para”, zaprasza czytelników do fascynującej podróży pełnej magii, przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Książka skupia się na losach znanej nam już trójki bohaterów: Kuki, Gabi i Blubka, którzy stają w obliczu tragicznej wiadomości o planowanej rozbiórce ich szkoły na rzecz centrum handlowego. Aby ją ocalić potrzebują aż 20 milionów – kwoty, która pozwoli im ją wykupić. W poszukiwaniu ratunku, bohaterowie wyruszają na fascynującą misję w poszukiwaniu magicznego przedmiotu. Jedyną z poszlak są wskazówki Korto, który pomaga bohaterom dzięki modyfikowanym snom…

Tymczasem w parku grasuje prawdziwa rodzinka oszustów – specjalizująca się w niezwykle wymyślnych i przyciągających uwagę zabawkach, które… chwilę po masowej sprzedaży znikają. Wśród złodziei skrywa się dwunastoletnia Kornelia, przeżywająca silny wewnętrzny dylemat pomiędzy wiernością rodzicom, a swojemu sumieniu.

Autor doskonale buduje napięcie, wprowadzając czytelnika w świat magii i tajemnic. Pomysł na wykorzystanie magicznego przedmiotu, w tym przypadku niebieskiego buta (skórzanego, jednak o drewnianej podeszwie!) o ograniczonym czasie działania, dodaje historii ciekawego wymiaru czasowego. Maleszka zręcznie układa elementy fabuły, tworząc wciągającą opowieść z nutką tajemniczości, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

Moim zdaniem warsztat pisarski Andrzeja Maleszki zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Jego styl cechuje się dużą dbałością o detale i realistyczność opisywanych sytuacji, co sprawia, że czytelnik łatwo wczuwa się w emocje bohaterów. Autor doskonale balansuje między fantastyką, a realistycznym przedstawieniem świata, tworząc spójną i przekonującą opowieść. Z drugiej strony jednak posługuje się językiem, który w pełni dotrze zarówno do młodszego czytelnika, jak i zaspokoi wymagania tego starszego. „Magiczne Drzewo. Zaginiona Para” to część, którą można czytać niezależnie od poprzednich tomów. Autor umiejętnie wprowadza czytelnika w świat swojej historii, niezależnie od tego, czy jest to pierwsze, czy bieżące zetknięcie z serią. Tych, którzy nie mieli jednak jeszcze kontaktu z serią serdecznie zachęcam do lektury – wrażenia nie do opisania!

Książkę „Magiczne Drzewo. Zaginiona Para” śmiało polecam czytelnikom już od około ośmiu lat. Przeniknięta magią, pełna przygód i ważnych wartości, powieść doskonale sprawdzi się jako lektura dla dzieci i młodzieży. Andrzej Maleszka stworzył fascynujący świat, który z pewnością wciągnie czytelników w wir niezwykłych przygód i sprawi, że z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych tomów z serii „Magiczne Drzewo”.

Michalina, lat 16

Każdą powieść można czytać niezależnie, nie znając innych części!

Jeśli jednak chcecie zapoznać się z „Magicznym Drzewem” w kolejności, w jakiej ukazywały się kolejne tomy, to poniżej przedstawiam je w ciągu chronologicznym:

 • „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”
 • „Magiczne drzewo. Tajemnica mostu”
 • „Magiczne drzewo. Olbrzym”
 • „Magiczne drzewo. Pojedynek”
 • „Magiczne drzewo. Gra”
 • „Magiczne drzewo. Cień Smoka”
 • „Magiczne drzewo. Świat Ogromnych”
 • „Magiczne drzewo. Inwazja”
 • „Magiczne drzewo. Berło”
 • „Magiczne drzewo. Czas Robotów”
 • „Magiczne drzewo. Pióro T-Rexa”
 • „Magiczne drzewo. Geniusz”

Oprócz tego ukazały się również dwa tomy z serii „Bohaterowie Magicznego Drzewa”:

 • „Bohaterowie Magicznego drzewa. Porwanie”
 • „Bohaterowie Magicznego drzewa. Stwór”

„Magiczne Drzewo. Zaginiona para”

Tekst: Andrzej Maleszka

Projekt okładki i ilustracje: Andrzej Maleszka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 352

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz