„Alemama, czyli historia z życia wzięta” – Wydawnictwo ZYSK i SPÓŁKA

Dawno nie czytałam książki tak zabawnej, a jednocześnie tak prawdziwej!

„Alemama, czyli historia z życia wzięta” to prawdziwe złoto!

Rodzinne przygody zawarte na kartach książki nie tylko rozbawią i wywołają uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych, ale przede wszystkim uspokoją i pocieszą każdego rodzica, udowodniając, że rodzicielstwo to piękna przygoda życia, nawet wtedy, gdy macie wszystkiego dość 🙂

koszyk

Autorka książki, Agata Wolna ma niebywałą lekkość pióra, bo od tej książki nie mogliśmy się oderwać. Mieliśmy czytać po jednym rozdziale każdego dnia, a pochłonęliśmy za jednym razem! To jedna z tych książek, które czarują i zachwycają nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Sofa, Stefek i Lulu to trójka zwyczajnego rodzeństwa, która mieszka wraz rodzicami w małym domu, w dużym mieście. Pokochacie ich od pierwszych stron, bo są autentyczni, szczerzy i mają zwyczajne, codzienne troski, wyzwania, obowiązki, zmartwienia.

Tytułowa Alemama ma kilka ciekawych przydomków, które Wy – drogie mamy z pewnością słyszycie każdego dnia: Alemama – to niesprawiedliwe, Alemama – nie teraz, Alemama – obiecałaś, Alemama – a on zjadł dwa… Brzmi znajomo? 🙂 Alemama ma także pewną supermoc, czyli pomoc ze strony Taty, który równie dzielnie jak mama radzi sobie w chwilach, gdy dzieci testują rodzicielską wytrzymałość.

Perypetie z życia rodziny opowiada ośmioletnia Sofa, więc możecie być pewni, że nie będzie nudno!

Książka jest o życiu, o trudnych porankach, kiedy trzeba zebrać dzieci na czas, a niektórzy wolą bawić się układaniem wieży z patyków zbieranych od tygodnia. O radości kiedy na dziesięć minut przed dzwonkiem jesteś z dziećmi przed szkołą, ale jedno zapomniało… plecaka! O tym, że bardzo się staramy, że dajemy z siebie wszystko i chcemy tym naszym kochanym dzieciom nieba uchylić, ale czasem na obiad trzeba zamówić tę pizzę. To także opowieść o relacjach w rodzinie, o szczerości, o bączkach, będących najlepszym gazem rozweselającym.

Autorka z humorem, a jednocześnie z dużą dozą mądrości pokazuje prawdziwe, pozbawione lukru życie. Jest wesoło, bywa trudno, ale w tym wszystkim jest dużo ciepła, bezpieczeństwa, szacunku do dzieci i pięknej, autentycznej miłości.

Każdy z sześciu rozdziałów to jedna opowieść, zakończona ŚWIETNYMI przesłaniami dla rodziców. Czytając je uśmiechałam się sama do siebie, czując jak bardzo jestem rozumiana… Znajdziecie w nich dużo wsparcia, wskazówek i wiele mądrości, które utwierdzą Was w przekonaniu, że jesteście najlepszymi przewodnikami dla swoich dzieci i całym ich światem!

Cudowna, mądra, piękna książka. Z radością jej patronuję i z całego serca Wam polecam. Koniecznie po nią sięgnijcie i czytajcie wspólnie, rodzinnie.

„Alemama, czyli historie z życia wzięte”

Tekst: Agata Wolna

Ilustracje: Monika Dolata

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: ZYSK i SPÓŁKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.