„Nowy strój Świętego Mikołaja” – Wydawnictwo PRYZMAT

Wczoraj premierę miała urocza, świąteczna opowieść Anny Prudel, z cudnymi ilustracjami Agnieszki Filipowskiej. „Nowy strój Świętego Mikołaja” skradnie Wasze serca!

koszyk

W dalekiej Laponii trwa gorący czas szykowania gwiazdkowych prezentów. Wszystko idzie dobrze, bo elfy dzielnie pilnują, by nikt nie został pominięty. Co roku w tym czasie o odświeżenie stroju Mikołaja dba pani Mikołajowa, ale tym razem sytuacja bardzo ją zdziwiła i zaskoczyła. Okazało się, że podczas zeszłych, bardzo pracowitych świąt roztargnienie Mikołaja było tak duże, iż zapomniał posypać jeden z kominów magicznym proszkiem, by dostać się do niego swobodnie… To właśnie wtedy podarł swój ukochany strój… Zapomniał wówczas o tym powiedzieć i dopiero w tym roku tuż przed Gwiazdką sytuacja wyszła na jaw. Na szczęście elf krawiec, szyjący odświętne wdzianka dla misiów i lalek bardzo ucieszył się z nowej misji! Wszak szansa stworzenia ubioru dla samego Mikołaja nie zdarza się często. Oczywiście zachwycony elf z miejsca rozpoczął pracę, proponując Mikołajowi bardzo oryginalne i niecodzienne stroje… Tylko czy garnitur w zielonożółte paski, z błyszczącą muchą i pasem wysadzanym rubinami zachwyci Mikołaja? A może czarna, długa szata z mieniącego materiału, w połączeniu z cylindrem i białymi rękawiczkami będzie idealna? Elf ma w zanadrzu masę propozycji, ale Mikołaj marzy tylko o jednym stroju… Czy ktoś uratuje go z opresji i spełni marzenie o klasycznym stroju?

Urocza historia, z cudnym przesłaniem! Ta opowieść przeniesie najmłodszych w świąteczny klimat, ale także udowodni, że warto znać siebie, swoje potrzeby i dzielnie ich bronić, nie ulegając wpływom innych osób, czy chwilowym modom. Choć elf proponował Mikołajowi przeróżne, najbardziej szałowe i modne stroje, to on bardzo pragnąć pozostać wierny tradycji i swoim upodobaniom. Myślę, że dzięki tej książce dzieci nabiorą większej pewności siebie, zrozumieją, że warto mieć swoje własne, nie narzucone przez nikogo zdanie, nawet jeśli jest ono inne niż większości.

Bardzo doceniam książki z wartościami, dzięki którym możemy poruszać z dziećmi ważne, życiowe tematy, dotyczące relacji i tradycji. Jeśli ciekawi Was jak zakończyła się ta przygoda i czy warto trwać przy swoim zdaniu to serdecznie zapraszam Was do lektury. Z przyjemnością objęłam tę książkę patronatem i z całego serca ją Wam polecam.

„Nowy strój Świętego Mikołaja”

Tekst: Anna Prudel

Ilustracje: Agnieszka Filipowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo PRYZMAT

Dodaj komentarz