„Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą” – Wydawnictwo LITERACKIE

Dziś mam wspaniałe wieści dla wszystkich miłośników twórczości norweskiej autorki i ilustratorki Lisy Aisato. Jej wyjątkowy, magiczny i niepowtarzalny styl możemy podziwiać w ponadczasowym, bożonarodzeniowym opowiadaniu Charlesa Dickensa, w nowym przekładzie Jacka Dehnela.

„Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą” od wydawnictwa Literackiego to najpiękniejsze wydanie jakie mieliśmy w rękach! Ilustracje w pełni oddają klimat i ducha powieści, która po raz pierwszy ukazała się 180 lat temu. Od tej książki nie sposób się oderwać!

koszyk

Nie potrafię wyobrazić sobie świąt Bożego Narodzenia bez „Opowieści wigilijnej”. Każdego roku grudniowe wieczory spędzamy z tą właśnie lekturą. Mimo, iż tę historię tak dobrze znamy, to zawsze na nowo porusza ona nasze serca. W tym roku towarzyszyć nam będzie to zachwycające wydanie, w którym ilustracje niemal ożywają!

Opowieść ukazuje przemianę samotnika i skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Scroog nie znosi ludzi, a dba jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya, jego zmarłego partnera w interesach, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia. Ta wizyta ma uchronić Scrooge’a przed podobnym losem. Początkowo nieufny, Ebenezer zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów: Ducha Świąt Przeszłych, Ducha Świąt Obecnych i Ducha Świąt Przyszłych. Te jedna noc odmieni Scrooga już na zawsze, a przesłanie powieści może odmienić także Wasze życie.

Tej książki nie można „przegapić”! Znajdziecie w niej wiele mądrości i drogowskazów. W naturalny sposób wybrzmiewa tu wartość dobra, szacunku, uczciwości, miłości do drugiego człowieka i pięknego serca. To idealna lektura, by się zatrzymać i pomyśleć nad tym, co tak naprawdę daje nam szczęście.

Bardzo polecam!

„Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą”

Tekst: Charles Dickens

Przekład: Jacek Dehnel

Ilustracje: Lisa Aisato

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo LITERACKIE

Dodaj komentarz