„Już nie chcę być wiewiórką” – Wydawnictwo DRUGANOGA

Inni to mają lepiej! Lepsze życie, piękniejsze życie, łatwiejsze życie… Czasem patrząc z boku na kawałek codzienności innych ludzi budzi się w nas zazdrość, frustracja i chęć bycia takim, jakim jest ktoś inny.

Pozory często bywają mylne, a my często nie doceniamy swoich mocnych stron i tego jak wiele mamy.

Zapraszam Was dziś na recenzję bardzo zabawnej i mądrej książki, dzięki której dzieci docenią swoją codzienność, swoje życie i swoje wybory.

Książka „Już nie chcę być wiewiórką” skradnie nie tylko dziecięce serca.

koszyk

Wiewiórka ma dość. Już nie chce być wiewiórką. Odechciało się jej skakania z drzewa na drzewo i zbierania szyszek. A może tak zostać pracowitym bobrem, budować tamy na rzekach i wieść ekscytujące życie? Albo jeszcze lepiej! Jelenie są takie szlachetne i wspaniałe. Będąc jeleniem można przemierzać dostojnie cały las, z pięknym porożem na głowie. Chociaż może bycie jeżem będzie ciekawsze! Nigdzie nie trzeba się spieszyć, można zwinąć się w kulkę i beztrosko spać. Sowa też jest świetną opcją! Spokój i nocna samotność pozwalają na dostrzeganie tego, co przyniesie zmierzch. A może jednak żaba, pingwin, nietoperz, żyrafa, winniczek? Wiewiórka „spróbowała” bycia kimś innym i wybrała bycie… sobą!

Nie ma idealnego życia, nikt nie ma wiecznej sielanki, nikogo nie omijają problemy. To jak wygląda nasze życie w dużej mierze zależy od nas samych. Warto patrzeć na siebie łagodnie, z szacunkiem i miłością. Warto lubić siebie i z optymizmem patrzeć na świat. Warto pracować nad sobą i żyć tak, by być szczęśliwym.

Wspaniała opowieść, wypełniona przepięknymi ilustracjami i bardzo cennym przesłaniem. Bądźmy sobą, doceniajmy swoje atuty, cieszmy się z drobnych rzeczy i zwykłych chwil, a wówczas nie będziemy chcieli wcielać się w skórę kogoś innego. Myślę, że to wspaniała lektura dla małych i dużych czytelników.

Bardzo polecam!

„Już nie chcę być wiewiórką”

Tekst i ilustracje: Olivier Tallec

Przekład: Dorota Harwich

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo DRUGANOGA

Dodaj komentarz