„Nowe przygody obgryzionego ołówka” – Danuta Kiniorska – Stańczyk

Pamiętacie „Przygody obgryzionego ołówka”? Pół roku temu dzieliłam się z Wami recenzją tej bardzo niepozornej, a pięknej i mądrej historii, do której możecie zajrzeć TUTAJ.

Dziś nadeszła pora na kolejny tom, który z radością objęłam patronatem!

„Nowe przygody obgryzionego ołówka” autorstwa Danuty Kiniorskiej – Stańczyk, z ilustracjami Wiktorii Radlik to kolejna dawka zaskakujących perypetii tytułowego ołówka. Tym razem akcja rozgrywa się na placu budowy, a przygód i emocji jest bez liku!

„Nowe przygody obgryzionego ołówka”

koszyk

Silny wiatr poniósł obgryziony Ołówek i Zeszyt do języka polskiego nad miejskimi zabudowaniami. Finał tej podróży miał miejsce na placu budowy, gdzie pracownicy zaopiekowali się znaleziskiem. Od siedmiu miesięcy Ołówek dzielnie pomaga w codziennych obowiązkach, a Zeszyt przydał się pomocnikowi budowlanemu, który przyjechał z zagranicy i chętnie szkolił gramatykę. Ich życie to jednak nie tylko praca, wciąż pojawiają się nowe wzywania! Trzeba zorganizować akcję poszukiwawczą drugiej połowy Metrówki, stawić czoła nocnemu włamaniu, przeganiając złodziei, a potem trafić do… szkoły! Co w tym wszystkim robi Śniadaniówka? Jak znalazła się na placu budowy? Czy to możliwe, że życie płata bardzo zaskakujące figle?

Bardzo czekaliśmy na kolejny tom! Autorka z humorem, ciepłem i ekscytacją prowadzi nas przez karty książki. Miałam wrażenie, że jesteśmy tuż obok głównych bohaterów, a ich przygody mieliśmy przed oczami! Książkę czyta się jednym tchem. Świetnie pobudza wyobraźnię, pokazuje moc przyjaźni, tęsknoty, współpracy i nowych znajomości. Przy okazji mali czytelnicy mogą dowiedzieć się jak wygląda codzienność na placu budowy i jakie kolory kasków noszą inżynierowie, kierownik budowy, pracownicy fizyczni, elektrycy, operatorzy maszyn, czy specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy.

Całym sercem polecam Wam poznać bliżej tych nietuzinkowych bohaterów! To świetna lektura dla dzieci od około 5 roku życia, choć książka sprawi wiele radości także dorosłym.

Mam nadzieję, ze to nie koniec przygód obgryzionego Ołówka. Z ekscytacją czekamy na kolejny tom.

„Nowe przygody obgryzionego ołówka”

Tekst: Danuta Kiniorska – Stańczyk

Ilustracje: Wiktoria Radlik

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 88

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo POLIGRAF

Dodaj komentarz