„Nowe opowieści z Doliny Muminków” – Wydawnictwo HarperKids

Zimą 1939 roku Tove Jansson napisała pierwszą książkę o Muminkach. Obecnie kolekcja książek i komiksów liczy kilkadziesiąt tytułów, które zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Te mieszkające w Finlandii trolle, od lat są ulubieńcami kolejnych pokoleń małych czytelników. Bardzo się cieszę, że mogę odkrywać wraz ze swoimi dziećmi piękne książki o moich ulubieńcach z dzieciństwa!

„Nowe opowieści z Doliny Muminków” od wydawnictwa HarperKids to kolejna część przygód bohaterów stworzonych przez Tove Jansson. TUTAJ pisałam o wcześniej wydanym tomie – „Opowieści z Doliny Muminków”.

W najnowszej książce znalazły się cztery niepublikowane wcześniej w Polsce opowiadania: „Morska wyprawa Muminka”, „Muminek i pierwszy śnieg”, „Muminek i ostatni smok” oraz „Topik i Topcia przybywają do Doliny Muminków”.

koszyk

Zgromadzone w tym tomie historie powstały na podstawie opowieści napisanej prawie 75 lat temu przez Tove Jansson. Dziś bratanica Tove Jansson – Sophia Jansson zaprasza nas do pełnych ciepła opowieści, przepełnionych mądrymi przesłaniami i zabawnymi fabułami, w których dostrzec możemy wnikliwe obserwacje natury ludzkiej.

Macie ochotę zaprzyjaźnić się z miłym i ciekawskim Muminkiem? A może Wasze serca skradnie kochana i opiekuńcza Mamusia Muminka? Jeśli zaś cenicie wolność to Włóczykij będzie Waszym idealnym kompanem! Przygotujcie się na morską eskapadę z ogromnymi falami, naukę jazdy na nartach, pierwszy śnieg, spotkanie ze smokiem i z bardzo tajemniczą walizką o osobliwej zawartości…

Zabawne, mądre, pełne akcji i ciepła opowieści z pewnością zajmą ważne miejsce w biblioteczce małego czytelnika. My, jako ogromni fani Muminków nie mogliśmy przejść obojętnie obok tej serii. Te pozycje to idealny wstęp do przygód z uroczymi, fińskimi bohaterami. Książki są przepięknie zilustrowane, a ogromną ich zaletą jest duża, przejrzysta czcionka. Starsze dzieci z powodzeniem będą z tą serią stawiać swoje pierwsze, czytelnicze kroki. Polecamy!

Nowe opowieści z Doliny Muminków

Autor: Opracowanie zbiorowe na podstawie opowiadań Tove Jansson

Ilustracje: Moomin Characters

Tłumaczenie: Anna Czernow, Regina Mościcka, Szymon Onopowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28 stron

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo HarperKids

Tutaj znajdziecie recenzję „Opowieści z Doliny Muminków” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.