„Nela i skarby Karaibów” – Najlepsza przygodowa seria o podróżach.

Nelę i Jej podróże znamy już od kilku lat. Pamiętam gdy zakupiłam pierwszą książkę „na próbę” i szybko domawiałam kolejne tytuły, bo tak bardzo nas ta forma podróżowania i poznawania świata zauroczyła. W naszej biblioteczce posiadamy wszystkie tytuły Neli Małej Reporterki (jednego brak na zdjęciu gdyż pożyczyliśmy pewnej małej czytelniczce), łącznie z książkami do rozwiązywania zagadek i przygodnikami (kalendarzami). Mieliśmy nawet okazję dwa razy uczestniczyć w spotkaniach autorskich, podczas których dzieci wysłuchały ciekawych opowieści i zebrały autografy do książek.

Poniżej moja mała fanka i jej kolekcja. Wśród zbiorów widnieją także dwie pocztówki, które Michasia otrzymała od Neli z wypraw w ramach wygranych konkursów.

 

 

 

 

 

„Nela i skarby Karaibów” to już siódma książka 11 letniej obecnie podróżniczki. Podobnie jak wszystkie pozostałe tytuły wydana została w twardej, wypełnionej gąbką oprawie i jest bogato ilustrowana. Posiada także świetny dodatek w postaci mapy skarbów, oraz zawiera tajne kody które należy szukać i skanować telefonem, dzięki czemu można oglądać krótkie filmiki z wypraw. Książka ma ponad 200 stron, które „pochłonęliśmy” błyskawicznie i z ogromną przyjemnością.

 

 

Tym razem Nela zabrała nas na Karaiby, gdzie śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów odkryliśmy niesamowite miejsca, które skrywały kawał pięknej historii i zaskakujących przygód. Dlatego jeżeli nie możecie pojechać osobiście w to miejsce to nic nie stoi na przeszkodzie aby je poznać! Z tą książką poczujecie się jakbyście tam byli. Cudownie przekazane informacje sprawiły, że mieliśmy wrażenie iż  podróżujemy z naszą ulubienicą.

Co znajdziemy w środku?

Książka podzielona jest na dziewięć rozdziałów, z których dowiemy się m.in. :

 1. Co skrywa się na dnie morza – naukowcy twierdzą, że spoczywa tam ponad tysiąc statków ze skarbami. W głębinach kryje się zatem jeszcze wiele do odkrycia! Sprawdźcie sami.
 2. Odkrycie Ameryki, oraz Karaibów. Co kryją w sobie te miejsca? Jakie tajemnice i legendy znane są na karaibskich plażach? Czy mieszkały tam Syreny?
 3. Haiti, lub jak mówił na nią Krzysztof Kolumb – Hispaniola – wyspa przypominająca głowę żyrafy pokazującej język. Poznamy historię tego miejsca, rysunki naskalne i miejsce gdzie zatonął flagowy statek Krzysztofa Kolumba.
 4. Karaibski rozbójnik – Francis Drake, oraz huragany, konkwistadorzy, galeony, przechowywanie łupów przez piratów, oraz wszystko o korsarzach i piratach.
 5. Wyposażenie poszukiwacza podwodnych skarbów, wraki i to co z nich zostało, nurkowanie i pięknie morskie koralowce.
 6. Najgroźniejszy pirat – Czarnobrody – postrach na Morzu Karaibskim, którego iskrząca i dymiąca broda miała niezwykłe znaczenie w podbijaniu galeonów.
 7. Fregaty – zaskakujące morskie ptaki, z ogromnymi wolami pod dziobami, które mają w sobie coś z piratów.
 8. Odszukiwanie Gwiazdy Polarnej na niebie, oraz  nurkowanie w poszukiwaniu pięknych czerwonych rozgwiazd.
 9. Lasy mangrowe – niezwykłe, rosnące w wodach przy morskich brzegach, lub przy brzegach rzek, które wpływają do morza. Charakterystyczne korzenie wystające ponad powierzchnię wody wyglądają jakby chciały sobie „gdzieś iść”. Niesamowity widok. Natura jest naprawdę zaskakująca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcam Was do śledzenia profilu Neli na Facebooku  gdzie znajdziecie informacje o spotkaniach autorskich, podczas których można posłuchać ciekawych opowieści z podróży, otrzymać autografy i pamiątkowe pieczątki. My mieliśmy okazję być na dwóch takich wydarzeniach i bardzo polecamy. Z pewnością wybierzemy się jeszcze nie jeden raz. W końcu w nowej książce także znalazło się miejsce na pamiątkową pieczątkę.

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Jeżeli nie znacie jeszcze Neli Małej Reporterki to czas nadrobić zaległości. Ciekawie przekazane informacje, piękne zdjęcia z wojaży, oraz interesujące fakty sprawiają, że lektura staje się niesamowitą przygodą, do której Was serdecznie zapraszamy.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania burda ksiązki logo

5 thoughts on “„Nela i skarby Karaibów” – Najlepsza przygodowa seria o podróżach.

 • 03/07/2017 at 06:57
  Permalink

  Piękna kolekcja, niesamowite wrażenia, wspaniałe wspomnienia 🙂

  Mój synek też już powoli zaczyna się interesować programami i podróżami Neli, jednak jeszcze jej książek nie mamy.
  Na wszystko przyjdzie pora 🙂

  Pozdrawiam cieplutko, Ania 🙂

  Reply
  • 03/07/2017 at 07:26
   Permalink

   Polecamy bardzo wszystkie tytuły Neli. Wspaniała podróż po świecie bez wychodzenia z domu 🙂

   Reply
  • 11/07/2017 at 12:23
   Permalink

   O, to świetnie! Programy telewizyjne i radiowe Neli także bardzo lubimy, a wraz z książkami stanowią solidną dawkę wiedzy

   Reply
 • 03/07/2017 at 07:02
  Permalink

  Książki dla dzieci to nie moja bajka, ale seria z małą Nelą wydaje się byc ciekawa 🙂 Pozdrawiam

  Reply
  • 03/07/2017 at 07:25
   Permalink

   Jest to bardzo ciekawa seria. Dzieci za nią przepadają.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.