Natka i zbuntowany królik – Wydawnictwo WILGA

Dziś chciałam pokazać Wam pierwszą część przezabawnej serii książek z wydawnictwa Wilga. „Natka i zbuntowany królik” to zbiór trzech opowiadań. Lekkie, pełne humoru i perypetii przygody Natki spodobają się starszym przedszkolakom i dzieciom w wieku wczesnoszkolnym.

„Natka i zbuntowany królik”

Autor: Quayle Ruth, Christians Julia

Tłumaczenie: Anna Błasiak

Wydawnictwo Wilga

Oprawa: miękka

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 6+

koszyk

Natka marzy o własnym zwierzaku. Doskonale zna się na rasach psów, potrafi wyrecytować cykl rozwojowy świnek morskich, a największą miłością darzy króliki. Pewnego dnia niestety to nie ona, a jej siostra otrzymuje w prezencie futrzanego przyjaciela… Co na to Natka? Przekonajcie się koniecznie.

Kolejne opowiadanie porusza temat Wróżki Zębuszki, a raczej strachu przed nią! Natka bardzo się boi że zostanie okradziona z zęba i gdy ten jej wypada, natychmiast próbuje wsadzić go na miejsce, a później ląduje on pod poduszką siostry! Co z tego wyniknie?

Trzecia przygoda dotyczy ogrodowego zraszacza, o którym marzy Natka. Niestety rodzice nie chcą spełnić jej życzenia, ale dziewczynka ma pewien sprytny plan i liczy że pobawi się zraszaczem koleżanki, choć wynikną z tego spore perypetie!

Książka jest pełna humoru i zabawnej narracji. Pierwszy tom bardzo nam się spodobał i już czekamy na kolejne. Opowiadania zostały napisane prostym językiem, będą więc idealne dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać, do tego czcionka jest duża i niemal każda strona wypełniona jest ilustracjami. Polecamy.

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

3 thoughts on “Natka i zbuntowany królik – Wydawnictwo WILGA

 • 13/10/2020 at 12:33
  Permalink

  Jestem mamą pięciolatki i po przeczytaniu tej książki (zawsze czytam sama zanim przeczytam córce głośno) mam co do niej wątpliwości. Główna bohaterka jest sympatyczna i bardzo łatwo się z nią utożsamić, ale jej zachowanie pozostawia dużo do życzenia. Bez dodatkowego komentarza, jakie zachowanie jest właściwe, a jakie nie, się nie obejdzie.

  • 13/10/2020 at 14:28
   Permalink

   Takie książki są bardzo potrzebne. Życie składa się ze złych i dobrych zachowań i dzięki książkom możemy o nich rozmawiać. Nie warto unikać bohaterów z negatywnymi zachowaniami, trzeba pokazywać dziecku czym jest dobro i czym zło. Od trudnych tematów się nie ucieknie. Pozdrawiam!

 • Pingback: Natka i magiczna gąsienica – Wydawnictwo WILGA – wNaszejBajce.pl

Dodaj komentarz