Natka i magiczna gąsienica – Wydawnictwo WILGA

Pamiętacie Natkę? Kilka miesięcy temu polecałam Wam bardzo zabawną książkę „Natka i zbuntowany królik”, do której możecie zajrzeć tutaj –> KLIK, a dziś przychodzę z kolejnymi rozbrajającymi perypetiami rezolutnej kilkulatki.

Oba tomy można czytać niezależnie, nie są ze sobą powiązane. Duża i przejrzysta czcionka sprzyja małym czytelnikom, dlatego jeśli szukacie książek dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem to seria o Natce będzie idealna. To jedne z ulubionych książek moich synów 🙂 Zawsze czytamy je wspólnie i świetnie się bawimy, bo każda historia tryska humorem.

koszyk

“Natka i magiczna gąsienica”

Autor: Ruth Quayle, Julia Christians

Tłumaczenie: Anna Błasiak

Wydawnictwo Wilga

Oprawa: miękka

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 6+

Na 128 stronach książki znajdziecie trzy historie. W pierwszej opowieści tytułowa bohaterka z napięciem i wielkimi emocjami wyczekuje dnia, w którym będzie mogła zabrać do domu szkolną gąsienicę. Każdego dnia opiekuje się nią inne dziecko i Natka już nie może doczekać się chwili kiedy to ona z dumą zaniesie ją do domu. W końcu nadchodzi ten bardzo wyczekiwany dzień! Natka uważa że gąsienica jest magiczna, a na czym ta magia polega? – o tym musicie się przekonać sami!

Druga historyjka to perypetie starszej siostry Natki – Niny, która wciąż zajęta jest odrabianiem prac domowych… Co piątek odwiedza ją kolega Maks, z którym dziewczynka wspólnie odrabia zadane lekcje. Maks jest przemądrzały i „idealny” pod każdym względem, co niezbyt podoba się Natce. Znajduje pewien magiczny sposób, by okiełznać chłopca i uwierzcie mi, że tylko dziecięca wyobraźnia jest w stanie na to wpaść 🙂

Trzecia przygoda dotyczy okularów i klikającego futerału, o którym marzy mała Natka… Zobaczyła taki u szkolnej koleżanki i od tej pory bardzo pragnie mieć swój! Tylko co zrobić jeśli wzrok jest idealny, a tak bardzo marzy się o klikającym etui? Okulista, którego odwiedziła dziewczynka znajdzie fantastyczne rozwiązanie!

Lekkie i dowcipne historie spodobają się nie tylko dzieciom! Dorosłym też będzie śmiała się buzia. Wszystkie przygody uzupełnione są uroczymi, czarno-białymi ilustracjami. Mam nadzieję, że seria szybko się rozrośnie, bo my pokochaliśmy tę figlarną bohaterkę całym sercem i bardzo Wam polecamy się z nią zaprzyjaźnić.

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz