Kury czyli krótka historia o wspólnocie – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Bardzo starannie wybieram książki, które ukazują się pod moim patronatem. Decyduję się na takie tytuły, które czarują treścią i ilustracjami. Wydawnictwo Adamada nigdy nas nie zawiodło i z wielką przyjemnością objęłam patronatem kolejną cudowną lekturę tejże oficyny.

Kury czyli krótka historia o wspólnocie” to wielowymiarowa opowieść, w której można odnaleźć dużo tematów do rozmów z dzieckiem. Autorem i ilustratorem tej pozycji jest Laurent Cardon, francuski rysownik oraz twórca animacji. Przekładu na język polski dokonał Tomasz Swoboda.

koszyk

U białych kur wielkie zamieszanie! Zniknął Marcel – biały kogut. Podejrzenia padają na łasicę i lisa. U czarnych kur jest komplet, a u rudych brakuje Gertrudy… Zbiera się szybko Kurza Rada i działają. Jest bardzo głośno, pomysły sypią się jak iskry, gdy wtem czarny kogut wpada na pomysł połączenia sił i zjednoczenia się. Niech powstanie jeden, trójkolorowy batalion. Ciekawy plan, ale jak to bywa w dużym gronie – każdy ma własne wizje i racje. Wszak każda kurka ma prawo do swojego zdania! Będą obliczenia, przemyślenia, a nawet głosowanie! Oj będzie się działo, choć padnie najważniejsze: „JAK MAMY BYĆ RAZEM, POWINNIŚMY SIĘ MIESZAĆ, A NIE DZIELIĆ!”. W końcu ruszają zwarte i gotowe… Tylko dokąd? Jesteście ciekawi? Getruda i Marcel przecież muszą się odnaleźć i odnajdą 🙂

Jestem zauroczona tą książką i jej zaskakującym zakończeniem. Choć skierowana jest do dzieci od około czwartego roku życia, to gwarantuję Wam że i dużo starsze pociechy wiele z niej wyniosą, może nawet znacznie więcej niż najmłodsi! Historia porusza tematy wspólnoty, decyzyjności, relacji, zaufania, a także bezmyślności i ślepego podążania za tłumem. Ilustracje są wspaniałe, zabawne i pełne „smaczków”.

Bardzo polecam! Lektura dla całej rodziny, bez względu na wiek.

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut Français w ramach programów wsparcia wydawniczego.

Kury, czyli krótka historia o wspólnocie

Tekst i ilustracje: Laurent Cardon

Przekład: Tomasz Swoboda

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Wydawnictwo: Adamada

Dla dzieci: 4+

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

Dodaj komentarz