Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach – Wydawnictwo MAMANIA

Dziś zapraszam Was w niezwykłą podróż do źródeł ludzkiego życia, od połączenia dwóch komórek aż do pierwszego oddechu nowego człowieka. Książka „Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach” to dużego formatu pozycja która w niebanalny sposób pokazuje jak powstaje życie i jak rozwija się dziecko w brzuchu matki.

Ta książka zrobi wrażenie na każdym! Liczne, szczegółowe ilustracje bardzo dokładnie i prosto przeprowadzają małych czytelników przez cud, jakim jest nowe życie. Jestem oczarowana tą książką od pierwszej po ostatnią stronę.

 

koszyk

 

Autorką książki jest Helene Druvert. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

To aż 48 stron prawdziwej uczty! Myślę że po książkę mogą sięgać dzieci w wieku od około 9 lat. Mali czytelnicy poznają układ rozrodczy żeński i męski, dowiedzą się czym jest zapłodnienie i jak wygląda podział komórkowy. Autorka poruszyła także temat technik wspomaganego rozrodu (inseminacja i zapłodnienie in vitro) oraz wyjaśniła czym jest unikalne dziedzictwo genetyczne.

Zobaczymy jak dziecko rozwija się w brzuchu mamy miesiąc po miesiącu. Pełne fascynujących faktów opisy i liczne ilustracje pomogą dzieciom zrozumieć ten niezwykły moment w życiu kobiety, jakim jest ciąża. Ponadto najmłodsi zobaczą na czym polega badanie ultrasonograficzne, dowiedzą się czym jest wcześniactwo i jak maluchy doskonalą swe zmysły. Każdy etap rozwoju płodu porównany jest do owocu, dzięki czemu czytelnikom łatwiej jest zrozumieć przemiany. Zobaczymy nawet płód rzeczywistych rozmiarów w 9 miesiącu ciąży. Nie zabrakło oczywiście porodu i odruchów pierwotnych jakie tuż po narodzinach wykazuje noworodek. Jest piękna grafika pokazująca karmienie piersią, są także informacje o pięciu zmysłach noworodków. Wszystko ukazane w nietuzinkowy, bardzo przystępny dla dzieci sposób.

To jedna z tych bajecznych, wyjątkowych książek w naszej biblioteczce. Wciąż po nią sięgamy, delektując się oryginalnymi rycinami. Bardzo polecamy! Zdecydowanie nie można jej przegapić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.