„NajlePSI przyjaciel” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Niedawno w naszej rodzinie pojawił się „NajlePSI przyjaciel” 🙂 Wspaniała, wesoła, pełna humoru i wzruszeń książka! Tytuł jest niezwykle wymowny, bo każdy kto posiada lub posiadał czworonoga wie, że miłość między psem, a człowiekiem jest wyjątkowa!

Z radością objęłam tę opowieść patronatem i z całego serca ją Wam polecam.

koszyk

Całe życia psa w jednej książce. Tak można w jednym zdaniu określić o czym jest ta opowieść.

Na pierwszych stronach książki poznajemy uroczego, dziewiątego z miotu teriera, którego pierwsze dni wypełnione są jedzeniem, spaniem, siusianiem i uciekaniem przed siostrami. Później mały Irmo zostaje adoptowany i trafia do nowego domu. Czeka go mnóstwo nowych sytuacji, zdarzeń, zwykłego, ciekawego życia. Czuje się bardzo kochany przez swoją panią i on kocha ją całym sercem. Stał się pewnego rodzaju jej lekiem na smutki. Codziennie wspólnie spacerują, zawierają nowe znajomości i rozumieją się doskonale. Oczywiście jako szczeniak miewa swoje szalone pomysły, jak ucieczki, czy pogoń za gęśmi i krowami. Zdarzało mu się także coś zniszczyć w domu, ale z wiekiem zmądrzał i dojrzał, a jako senior zaczął opadać z sił… Odszedł w spokoju, głaskany przez ukochaną panią, kochany i świadomy jak wielkim był dla niej darem.

Książka kipi ciepłem, czułością, humorem i mnóstwem przygód. Chciałabym, aby nasz psiak mógł przeżyć tak dobre, radosne życie. Historia wzrusza, uspokaja i oswaja dzieci z tym smutnym momentem, w którym trzeba pożegnać swojego ukochanego przyjaciela. Choć serce wówczas pęka, łzy leją się strumieniami, to warto spojrzeć na to z innej strony, dostrzec i docenić wspólne, piękne lata i wspomnienia, których nikt nam nigdy nie odbierze.

Wspaniała, wartościowa opowieść Ilony Łepkowskiej, wypełniona uroczymi i zabawnymi ilustracjami Doroty Prończuk skradnie serca nie tylko dzieci! Polecam z całego serca.

„NajlePSI przyjaciel”

Tekst: Ilona Łepkowska

Ilustracje: Dorota Prończuk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz