„Nuka. Owczarek węgierski na polskich nizinach” i „Nowe przygody Nuki. Owczarek węgierski rozrabia na polskich nizinach” – Wydawnictwo TANDEM

Niedawno nasze życie nabrało nowych kolorów i emocji 🙂 Odkąd zamieszkał z nami szczeniak staram się wyszukiwać książki o psich bohaterach i niedawno znalazłam świetną serię o perypetiach owczarka węgierskiego. Przygody o Nuce nie są nowości, być może już je czytaliście, ale dla nas seria była miłym odkryciem i wspaniałą czytelniczą przygodą.

Jeśli tak jak my – kochacie psy, macie psa, lub planujecie przygarnąć czworonożnego przyjaciela to koniecznie sięgnijcie po tę serię! Książki świetnie sprawdzą się także dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem, gdyż duża i przejrzysta czcionka oraz bardzo dynamiczna fabuła zachęcają do lektury.

koszyk

TU KUPISZ OBIE KSIĄŻKI W SUPER CENIE!

RABAT AŻ 58% 🙂

„Nuka. Owczarek węgierski na polskich nizinach”

Bohaterką obu książek jest Nuka – uroczy czarny owczarek węgierski, spędzający beztroskie dzieciństwo w górach, na wsi. Zagania owce u boku swej mamy, goni kury, aż pewnego dnia trafia do nowego domu!

Życie w wielkim, pędzącym i zatłoczonym mieście znacznie różni się od wiejskiej sielanki… Nowi państwo otaczają małą Nukę staranną opieką i miłością, ale dla psiaka wszystko jest ogromnym zaskoczeniem. Podróż pociągiem, chodzenie na smyczy, zostawanie samej w domu, wizyty u weterynarza, nauka czystości, wyprawa na ryby, zagubienie na ruchliwej ulicy… Bardzo dużo jak na małego psiaka, który dopiero odkrywa świat.

Macie ochotę spojrzeć na życie oczami psa? Będzie bardzo zabawnie, choć nie obędzie się bez problemów i wyzwań, jak to bywa w prawdziwym życiu!

„Nowe przygody Nuki. Owczarek węgierski rozrabia na polskich nizinach”

Drugi tom przygód Nuki obfituje w kolejne perypetie. Suczka ma już rok i choć zdążyła dobrze poznać swoich nowych właścicieli oraz życie w mieście, to musi przygotować się na nowe życiowe wyzwania. Stawi czoła pewnej starszej pani, która uważała ją za swojego psa, odeprze atak kruka, a do tego kajakowe wyzwanie także wiele będzie ją kosztować. Zmaganie z sylwestrowymi fajerwerkami również nie będzie łatwe, jednak w tym wszystkim są nowe przyjaźnie, długie spacerki i niesamowite wakacje u dziadka.

Obie książki przeczytaliśmy jednym tchem! Wspaniale czyta się historie widziane oczami psa. Seria oprócz sporej dawki humoru niesie także cenne przesłania. Udowadnia jak wielką odpowiedzialnością należy się wykazać biorąc pod swoją opiekę psa, ile cierpliwości i czasu należy mu poświęcić.

Ten uroczy psiak z okładki od razu skradł nasze serca! Jestem pewna, że i Wasze serducha również się zauroczą.

Bardzo polecamy!

„Nuka. Owczarek węgierski na polskich nizinach”

„Nowe przygody Nuki. Owczarek węgierski rozrabia na polskich nizinach”

Tekst: Maciej Dobosiewicz

Ilustracje: Aneta Krella – Moch

Oprawa: twarda

Ilość stron: 100 i 108

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo TANDEM

Dodaj komentarz