„Królowa w jaskini” – Wydawnictwo TAKO

Macie ochotę na baśniową opowieść utkaną mocą dziecięcej wyobraźni? Pragniecie oswajać lęki i stawiać czoła trudnym wyzwaniom? Cenicie pięknie ilustrowane, nietuzinkowe, wielowymiarowe książki, w których między wierszami można odczytać piękne przesłania? Dziś mam dla Was literacką perełkę, która oczaruje nie tylko najmłodszych czytelników.

Wydawnictwo TAKO przygotowało prawdziwy rarytas dla pasjonatów pięknej literatury. Książka „Królowa w jaskini”, którą napisała i zilustrowała Júlia Sardà zabierze Was w tajemniczą podróż, okraszoną całą paletą emocji oraz wrażeń. Tutaj fascynacja i niepewność miesza się z zachwytem i przerażeniem. Powieść można „poczuć” wszystkimi zmysłami!

koszyk

France przyśniła się wspaniała królowa, która zamieszkuje najciemniejszą jaskinię, w głębokim lesie. Sen wywołał w dziewczynce dziwne odczucie, dlatego namówiła swoje dwie siostry na podróż w miejsce, do którego jeszcze nikt nigdy nie dotarł! Chce poznać królową…

Pierwszy raz Franka, Karmela i Tomka wyruszają same! Zagłębiają się w las pełen pokrzyw, cały czas snując wizję królowej. Idąc w nieznane, same w lesie przekuwają strach w podniecenie. Na swej drodze spotykają czarujące stworzenia i koszmarne bestie… To, co dotąd przerażało, stawało się emocjonujące. Doświadczały nowych sytuacji, uświadamiając sobie, że mogą zapanować nad strachem i własną wyobraźnią. Gdy dotarły do ciemnej i ponurej jaskini ze snu Franki, ich oczom ukazała się królowa! Kim była? Cóż ważnego pragnęła przekazać?

Poczuliście dreszczyk emocji i tajemniczości? Macie ochotę wraz z dziewczętami odkryć tajemnicę ze snu?

Myślę, że ta historia bardzo Was zaskoczy… Młodsze dzieci odbiorą ją jako emocjonującą podróż po leśnych zakamarkach, a starsi czytelnicy znajdą tu podróż przez dojrzewanie, pokonywanie własnych lęków i słabości.

Bardzo ciekawa, oryginalna książka. Ma w sobie to coś! Polecamy całym sercem.

„Królowa w jaskini”

Tekst i ilustracje: Júlia Sardà

Przekład: Anna Dzierzgowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 68

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo TAKO

Dodaj komentarz