„Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa” – Wydawnictwo WILGA

Czy Wasze dzieci kochają komiksy?

Jeśli tak, to dziś zapraszamy Was do kolorowego, pełnego przygód i śmiechu świata Bomby i Ptysia!

Recenzję przygotowała Michasia.

Miłej lektury 🙂

koszyk

Poznajcie Bombę i Ptysia – dwójkę zwariowanych stworków, zwanych fąflami, które wciąż (głównie za sprawą hałaśliwej i energicznej Bomby) pakują się w kłopoty. I choć na pierwszy rzut oka różnią się od siebie diametralnie, zarówno pod względem charakteru, jak i zainteresowań, to łączy ich wszechmocna przyjaźń oraz ogromna pasja do przygód, odwiedzania nowych miejsc oraz zawierania znajomości.

Bomba od zawsze chciała zostać magiczką. Podobnie zresztą jak astronautką, poskramiaczką pawianów i testerką ślizgawek wodnych. Nic więc dziwnego, że na wieść o wyprawie na pokaz talentów w Fąflopis i zaprezentowaniu swoich spektakularnych umiejętności zaświeciły jej się oczy! I nie tylko jej! Mała zjawa, Lena, z którą nasi bohaterowie szybko odnaleźli wspólny język, również marzy o występie. Najpierw jednak musi zmierzyć się z niemałym problemem – brakiem pewności siebie i ogromnym strachem przed tłumem! Co, jeśli jej nie wyjdzie? Albo, co gorsza, rozczaruje widzów? Bomba i Ptyś wpadają jednak na wspaniały pomysł i postanawiają wystawić przedstawienie w trójkę tak, aby mała zjawa mniej się denerwowała!

Przygotowania trwają w najlepsze! Ale gdy nadchodzi dzień występu, poddenerwowana przytłaczającym tłumem Luna znika ze sceny! Niepotrzebnie wpadając w panikę sprawia, że tak dobrze wyćwiczone umiejętności tym razem ją zawodzą. Całe szczęście, że Ptyś wpada na genialny pomysł, o którym dowiecie się więcej sięgając po książkę.

Bardzo cieszy mnie pojawienie się nowego tomu rodem z Fąflopis. Historię o tych wyjątkowych stworkach czyta się z prawdziwą przyjemnością: jest lekka, napisana przejrzyście i co najważniejsze, z dużą dawką humoru!

„Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa” przybliża nam temat wielu z nas bardzo bliski. Najnowszy tom wspiera dzieci w walce z nieśmiałością. Porusza temat stresu, tremy i „miękkich kolan” przed występem przed publicznością i podsuwa pomysły na dodanie sobie otuchy. Ptyś nie tylko wyjaśni powód takich zachowań lecz również przyjdzie nam z pomocą z prostymi, ale bardzo cennymi radami.

Na końcu książki znajdziemy również parę wspaniałych dodatków! W prezencie od autora otrzymaliśmy przede wszystkim poradnik podsumowujący walkę z nieśmiałością. Dodatkowo, jeśli marzysz o kreatywnym spędzeniu czasu, a przy okazji pragniesz podszkolić się w dziedzinie rysowania, to możesz powziąć wyzwania namalowania głównych bohaterów. Dzięki planszom na końcu książki możesz również samodzielnie stworzyć własnego fąfla! Wystarczy jedynie trochę kredek, kartek papieru, wyobraźni i dobrego humoru.

Książka będzie fantastycznym prezentem dla młodych miłośników książek obrazkowych oraz dla dzieci, którym trudno przemóc swoją nieśmiałość. Do zalet książki należą także duża czcionka, nieskomplikowane słownictwo i masa, masa kolorowych ilustracji.

Gorąco polecam!

Michalina, lat 15

„Bomba i Ptyś oraz nieśmiała zjawa”

Autor: Mark Bradley

Przekład: Karolina Post – Paśko

Oprawa: miękka

Ilość stron: 160

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz