Seria „Wydarzyło się naprawdę. Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem” – Wydawnictwo SQN

Szukacie dla swoich dzieci ciekawych i inspirujących książek na jesienne popołudnia? A możecie macie w domu fana piłki nożnej, który dotąd za książkami wcale nie przepadał? Dziś chciałam napisać Wam kilka słów o najnowszym tomie bardzo ciekawej i wciągającej serii „Wydarzyło się naprawdę”.

Tym razem sięgnęliśmy po nowe, rozszerzone wydanie książki „Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem”, przetłumaczonej już na dziesięć języków!

Choć nie jestem ekspertką od piłki nożnej, to z chęcią czytam wszystkie biograficzne powieści o piłkarzach. To już piąty tom, po który sięgnęliśmy. Myślę, że wielu osobom historie, które znajdziecie na kartach książki otworzą oczy. Kariera piłkarska, popularność i wielkie pieniądze – to zazwyczaj widzimy. Jednak talent to nie wszystko, szczęście też nie wystarczy. Potrzeba wiele pracy, siły, wytrwałości i determinacji, żeby wspiąć się na szczyt. Potrzeba wielu godzin treningów, wyborów, potrzeba bliskich, którzy są wsparciem, potrzeba wiary w siebie – tego wszystkiego już zazwyczaj nie widzimy. Za sukcesem kryje się wielki trud, dlatego z całego serca polecam Wam poznać historię Leo Messiego. Książkę czyta się jak dobrą powieść przygodową!

koszyk

Książka stała się bestsellerem w wielu krajach! Dziś możecie sięgnąć po nowe, rozszerzone wydanie, uzupełnione o nieznane dotąd czytelnikom zdjęcia oraz rozdziały dotyczące FC Barcelony, PSG, Inter Miami i mistrzostw świata.

Powieść w przystępny i ciekawy sposób pokazuję sylwetkę złotego medalisty Mistrzostw Świata 2022 roku, choć znajdziecie w niej także wiele „smaczków”, ciekawostek, mało znanych faktów, ale przede wszystkim zobaczycie jak wielką siłą woli, pasją i marzeniami żył Messi. Jako dziesięciolatek przestał rosnąć i usłyszał, że nie ma szans na bycie zawodowym sportowcem! Cóż musiało dziać się w głowie tak młodego chłopca? Ile upokorzeń musiał znosić od kolegów, którzy złośliwie nazywali go karłem… Ile bólu musiał doświadczyć, by leczenie przyniosło efekty…

To nie jest zwykła książka, to nie jest zwykła biografia. To jest prawdziwa lekcja życia, determinacji i spełnienia. Bardzo polecam dzieciom, młodzieży, a nawet dorosłym!

„Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem”

Seria: WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ

Tekst: Yvette Żółtowska-Darska 

Oprawa: miękka

Ilość stron: 272

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo SQN

Dodaj komentarz