Morska wyprawa profesora Astrokota – wydawnictwo ENTLICZEK

Witajcie miłośnicy profesora Astrokota! Dziś z radością chciałam pokazać Wam najnowszy tom przygód świetnej, popularnonaukowej serii książek od wydawnictwa Entliczek.

Książki o profesorze Astrokocie kolekcjonujemy od lat. Uważam, że jest to jedna z najlepszych serii dla czytelników w wieku około 7-10 lat, choć i starsi także wiele z nich skorzystają.

Po kosmosie, przygodach z atomami i ludzkim ciele przyszła pora na morskie wyprawy. Czwarty tom rewelacyjnej serii pochłonęłam z dziećmi w jeden dzień, bowiem Astrokot jest jednym z naszych najukochańszych bohaterów literackich. Z nim można w przyjazny, ciekawy, przystępny i atrakcyjny sposób odkrywać świat!

„Morska wyprawa profesora Astrokota”

koszyk

Większą część powierzchni naszej planety zajmuje woda, w której toczy się niebywałe życie. Znajdziecie w niej rafy koralowe, lasy wodorostów, kominy hydrotermalne i niesamowite organizmy.

Profesor Astrokot opowie Wam czym jest piasek, co żyje pod kamieniami, jak powstały oceany, co dzieje się podczas burzy na morzu, czym jest szelf kontynentalny i wiele wiele więcej!

Poznacie świat rekinów i innych fantastycznych ryb, a także spektakularnych mieszkańców głębin. Nie zabrakło ptaków morskich, ciekawostek o nurkach, delfinach, wielorybach i morskich maleństwach, które można oglądać pod mikroskopem. Niezwykle ciekawe są także legendy z głębin, podwodne góry, Wyspy Galapagos oraz Antarktyka i Arktyka. Znajdziecie tu również morskie fakty i dużo wskazówek o tym, jak pomóc oceanom. Poznacie także wyposażenie statku i zobaczycie jakim świetnym domem dla wielu stworzeń może być wrak statku.

Bardzo wartościowa lektura. Przygotowana z pasją, dużą dawką wiedzy i ciekawostek. Jeśli macie ochotę na morską wyprawę to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Piękne kompendium zainteresuje nie tylko najmłodszych. Morza i oceany wciąż pozostają tajemnicą, bowiem aż w 95% pozostają niezbadane!

„Morska wyprawa profesora Astrokota”

Tekst: Dominic Walliman, Ben Newman

Przekład: Katarzyna Rosłan

Ilustracje: Ben Newman

Oprawa: twarda

Ilość stron: 68

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo ENTLICZEK

Sklep Wydawnictwa Entliczek

One thought on “Morska wyprawa profesora Astrokota – wydawnictwo ENTLICZEK

Dodaj komentarz