Pantera Adela i ekoferajna – Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Ekologia jest jednym z najważniejszych tematów, które należy poruszać w społeczeństwie. Dbanie o naszą planetę powinno być priorytetem, bo to my – ludzie odpowiadamy za jej stan.

Mamy zaśmiecone lasy, miasta i wsie wypełnia smog, a nasz konsumpcjonizm staje się wielkim problemem dla nas samych i zgubą…

Warto już od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na temat ekologii. Skąd jak nie z domu maluchy mają wynieść tę wiedzę? Dzięki książkom możemy pokazać już kilkulatkom czym jest ekologia i jak małymi kroczkami możemy pomagać naszej planecie.

„Pantera Adela i ekoferajna” to kartonowa propozycja dla najmłodszych czytelników. Uroczy, zwierzęcy bohaterowie w ciekawy i przyjazny sposób pokażą, że każdy może przyczynić się do ochrony naszej planety.

Kran nie lubi, gdy wciąż kapie mu z nosa, żarówka rumieni się, gdy świeci w pustym pokoju, kosz na śmieci cierpi na niestrawność, gdy wrzucamy w niego wszystkie śmieci, a nie segregujemy ich. Kartka papieru lubi, gdy ktoś rysuje po niej z obu stron! To tylko kilka ciekawych przesłanek, które znajdziecie na kartach książki. Ba! Jest i nawet sama książka, która nie lubi się kurzyć i marzy, by być wciąż czytaną, dlatego jak już swoje przeczytacie to przekazujcie dalej, niech cieszą kolejne dzieci i wciąż będą w ruchu!

Jestem pewna, że zwierzęca zgraja o ciekawych charakterach i ulubionych powiedzonkach oczaruje Was i Wasze dzieci, a przede wszystkim pokaże, jak wielkie znaczenie dla ekologii mają małe kroczki robione każdego dnia. Budujmy w dzieciach prawidłowe nawyki, wspólnie zatroszczmy się o planetę i przede wszystkim czytajmy piękne, mądre i wartościowe książki. „Pantera Adela i ekoferajna” z pewnością należy do tych wyjątkowych książek, które warto mieć w swojej biblioteczce. Bardzo polecamy!

koszyk

„Pantera Adela i ekoferajna”

Tekst: Paweł F. Majka

Ilustracje: Kasia Walentynowicz

Książka całokartonowa

Ilość stron: 34

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Wydawnictwo Widnokrąg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.