Dragomino – gra planszowa – FOX GAMES

Hej hej miłośnicy smoków i dobrych gier planszowych! Dziś mam dla Was ciekawą propozycję na długie jesienne popołudnia. „Dragomino” to wspaniała i prosta w rozgrywkach gra planszowa dla całej rodziny.

Może w niej brać udział do 2 do 4 osób, a czas jednej partyjki zajmuje kilkanaście minut. Dołączacie do grona Smoczych Jeźdźców, udajcie się na tajemniczą wyspę i szukajcie niesamowitych stworzeń. Musicie tylko pamiętać, że nie będziecie jedynymi Jeźdźcami w tych stronach!

koszyk

Zasady są bardzo proste, dlatego z powodzeniem w grę można zaangażować już starsze przedszkolaki!

Każdy z graczy bierze po jednej płytce startowej, a resztę płytek tasujemy i układamy w pudełku. Następnie dobieramy losowo 4 płytki obszarów, które kładziemy na środku stołu. Następnie rozkładamy żetony ze smoczymi jajami, a najmłodszy gracz otrzymuje figurkę smoczej mamy.

Zaczynając od pierwszego gracza z figurką smoczej mamy każdy uczestnik bierze kolejno po jednej płytce wyłożonej na środku i dołącza do swojego obszaru. Płytka musi przylegać do jednego boku i tworzyć połączenie. Jeśli mamy różne obszary terenu to nic się nie dzieje, ale jeśli obrazki są takie same to dobieramy smocze jajo, sprawdzamy co znajduje się na jego drugiej stronie i kładziemy na łączeniu. Jeśli jest to smoczątko to gracz zdobywa jeden punkt. Jeśli uczestnik dołoży płytkę, która połączy się z kilkoma obszarami tego samemu terenu to dobiera odpowiednią ilość jaj i kładzie je na łączeniach. Jeśli gracz trafi na pustą skorupkę, to wówczas nie otrzymuje punktu, ale dostaje smoczą mamę i rozpoczyna kolejną rundę.

Gdy skończą się płytki na stole, wówczas z pudełka dobieracie cztery kolejne, a gra kończy się gdy wykorzystacie wszystkie płytki obszarów. Każdy gracz otrzymuje jeden punkt za każde smoczątko, gracz który ma smoczą mamę dodatkowo zgarnia jeden punkt, a wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej punktów.

Rozgrywki można urozmaicać, biorąc po uwagę wodopój znajdujący się na niektórych płytkach. Jeśli połączycie obrazki z podobnych obszarów i chociaż jeden z nich ma wodopój wówczas bierzecie dwa jaja, ale nie pokazujecie innym graczom obrazków pod nimi i układacie jedno z nich na łączeniach, a drugie odkładacie na stół pamiętając jego ułożenie.

Gra jest świetnie wydana, kartonowe elementy są pięknie zilustrowane, a smocza mama jest z drewna. Bardzo polubiliśmy Dragomino i często po nią sięgamy. Jest to swego rodzaju połączenie gry domino i memory, dlatego dzieci trenują spostrzegawczość i pamięć, a także prostą matematykę z podliczaniem punktów.

To jedna z ulubionych gier Stasia i myślę, że smoki zachwycają także Was! Bardzo polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.