Mopsik, który chciał zostać króliczkiem – wzruszająca opowieść o tym, że miłości wystarczy dla wszystkich – Wydawnictwo WILGA

Dwa miesiące temu podzieliłam się z Wami wrażeniami z wzruszającej i wartościowej książki, poruszającej temat bycia sobą. Był to pierwszy tom z serii o uroczym mopsiku, imieniem Peggy. Wpis o tej pozycji znajdziecie tutaj: KLIK.

Kilka dni temu przeczytałam z dziećmi drugi tom – „Mopsik, który chciał zostać króliczkiem”. Tym razem autorka, Bella Swift zwraca uwagę czytelników na potrzebę bycia kochanym i udowadnia, że miłości wystarczy dla wszystkich. Lekka historia wypełniona jest mądrością życiową i emocjonującymi przygodami wesołej rodziny, w której pojawia się nowe zwierzątko!

 

koszyk

Peggy jest szczęśliwą suczką. Kiedyś została oddana do schroniska, dziś mieszka w kochającej rodzinie, opiekuje się nią prawie dziesięcioletnia Chloe, a ich życie jest sielanką. Pewnego dnia dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciółka ma do oddania małe króliczki, które niedawno przyszły na świat. Z miejsca zakochuje się w jednej łaciatej samiczce i prosi rodziców o zgodę, by za kilka tygodni móc przygarnąć ją pod rodzinny dach. Marzenie wkrótce się spełnia i rodzina się powiększa! Niestety nie wszyscy są szczęśliwi, bowiem Peggy szybko staje się zazdrosna, martwi się że nie jest już najważniejsza dla Chloe i uważa, że króliczek zajął serce jej ukochanej opiekunki. Postanawia zatem zostać… króliczkiem!

Dużo perypetii rozgrywa się między dwójką zwierząt, a wszystko wynika z niedomówień i z braku poczucia bezpieczeństwa. Książka wciąga od pierwszej, po ostatnią stronę, przeczytaliśmy ją jednym tchem! Oprócz wątku z nowym zwierzęciem znajdziecie także wielkanocne poszukiwania jajek w ogrodzie i urodzinowy prezent niespodziankę dla dziewczynki. Są poruszane relacje i uczucia jakie dotykają obie strony. Dzieci przekonają się, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie, a przede wszystkim zrozumieją, że miłość nie może się wyczerpać – zawsze wystarcza jej dla wszystkich!

Polecamy serdecznie. Duża i przejrzysta czcionka sprzyja szybkiej lekturze, dlatego dzieci zaczynające przygodę z samodzielnym czytaniem z chęcią po nią sięgną. Już wkrótce pojawią się trzy kolejne tomy, z czego bardzo się cieszymy. Pokochaliśmy perypetie Peggy całym sercem i bardzo polecamy Wam sięgnąć po tę serię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

Dodaj komentarz