Mikołajek. Jestem najlepszy! – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Pierwsza historyjka o przygodach Mikołajka została opublikowana w 1959 roku na łamach pewnego francuskiego dziennika. Początkowo autorzy nie planowali jej kontynuacji, jednak żywy odzew ze strony czytelników spowodował, że zdecydowali się oni stworzyć kolejne opowiadania. Odtąd Goscinny i Sempé aż do 1965 roku publikowali kolejne historyjki. W ciągu sześciu lat stworzyli ich aż 221! Wiele z nich zostało zebranych w wydanych w latach 60. pięciu książkach, a dziś wydawnictwo Znak Emotikon zdecydowało się klasyczne opowiadania Mikołajka wydać w bardziej przystępnej postaci!

 

koszyk

„Mikołajek. Jestem najlepszy!” to zbiór ośmiu zabawnych opowiadań o kilkuletnim chłopcu mieszkającym wraz z rodzicami we Francji. Każdy dzień Mikołajka pełen jest wrażeń, raz udaje mu się zostać najlepszy uczniem w klasie, bo na dyktandzie zdobywa tylko siedem błędów, innym razem jest ósmy z klasówki z gramatyki za co dostaje od taty prezent – niespodziankę! Tylko że ten prezent okazuje się utrapieniem dla całej rodziny, bo płyta „Wielki słoń” włączana non stop daje rodzicom w kość.

Mikołajek jest bardzo ciekawym świata dzieckiem, dlatego z chęcią poznaje tajniki gry w krokieta, chciałby też mieć młodszego braciszka, bo wtedy dostałby dla niego wózek, z którego mógłby zrobić dobry użytek na własne potrzeby. Przekonacie się jak wyglądają porządki w pokoju chłopca i czym mogą się one skończyć, aaa i będzie też przygoda ze znalezioną na ulicy portmonetką, pełną pieniędzy! Ale to nie wszystko, bo czeka na Was jeszcze kilka innych przezabawnych historii. Przekonajcie się sami, jestem pewna że zaprzyjaźnicie się z Mikołajkiem.

Przygody Mikołajka to kanon światowej literatury już od 60 lat! Nikt nie podrobi charakterystycznego humoru duetu Sempé – Goscinny. Opowieści są ponadczasowe, zawsze będą aktualne i warto czytać je z kolejnymi pokoleniami młodych czytelników. Książka wydana jest w wygodnym, podręcznym formacie, a duża czcionka sprzyja szybkiej lekturze. Z powodzeniem możecie czytać ją już ze starszymi przedszkolakami – koniecznie razem, rodzinnie – wtedy radości i śmiechów będzie jeszcze więcej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

One thought on “Mikołajek. Jestem najlepszy! – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.