Elegantki, trucicielki i inne ziółka. Zwariowany atlas roślin. – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Ale dziś mam dla Was księgę!

„Elegantki, trucicielki i inne ziółka”  to ponad 700 gatunków roślin z całego świata. Wydawnictwo Dwie Siostry po raz kolejny skierowało do małych czytelników książkę nietuzinkową, oryginalną, inną niż wszystkie. Takiego podziału roślin z pewnością jeszcze nigdy nie widzieliście. Zabawna, wartościowa, pięknie zilustrowana pozycja autorstwa Adrienne Barman oczaruje nie tylko dzieci!

 

koszyk

 

Szwajcarska graficzka, ilustratorka i autorka książek dla dzieci oraz komiksów – Adrienne Barman przygotowała rysunkową encyklopedię roślin, w której aż kipi od humoru. Rośliny zostały podzielone  na 51 kategorii, często o zabawnych nazwach (np. elegantki, striptizerki, śmierdzielki, czy żarłoczne). Krótkie ciekawostki zapadają w pamięć. Dowiecie się np. co można robić z wierzby wiciowej, z jakich gałęzi tworzy się miotły, która roślina odstrasza krety, a która osiąga do 110 metrów wysokości. Poznacie rośliny jadalne, te które oczyszczają powietrze, jak również nestorki, dożywające nawet do 6000 lat! Nie zabrakło szczypty magii, więc jeżeli ciekawi Was które rośliny miały zapobiegać dżumie, czy odstraszać demony, a które chroniły przed czarownicami, czy miały zapewniać niewidzialność to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Bardzo wartościowa, pięknie wydana encyklopedia. Wspaniała lekcja przyrody podana w przystępny, zaskakujący sposób. 200 stron do podziwiania! Polecamy do wspólnego, rodzinnego czytania. Książka spodoba się już przedszkolakom.

 

 

Elegantki, trucicielki i inne ziółka

Zwariowany atlas roślin

tekst i ilustracje: Adrienne Barman
tłumaczenie: Elżbieta Janota
oprawa: twarda
dla dzieci: 4+
wydawnictwo: Dwie Siostry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.