Jano i Wito. Na wsi – Wydawnictwo MAMANIA

Myślę, że tych braci nikomu nie trzeba przedstawiać. Jano i Wito to dwójka chłopców z lubianej przez maluszki serii książek Wioli Wołoszyn. Tym razem przygody rodzeństwa rozgrywają się na wsi, z czego bardzo się cieszę, bo to zdecydowanie moje ulubione klimaty.

Książka jest w całości kartonowa, ma bezpieczne, zaokrąglone rogi i drobne elementy sensoryczne. Urocze i zabawne ilustracje przygotował Przemek Liput.

koszyk

„Jano i Wito. Na wsi”

Autor: Wiola Wołoszyn

Ilustracje: Przemysław Liput

Wydawnictwo: Mamania

Książka całokartonowa

Ilość stron: 26

Dla dzieci w wieku: 0 – 3 lata

 

Jano i Wito mają misję do wykonania! Są właśnie na wsi u babci i dziadka, a okazało się że chory dziadek potrzebuje ulubionego kocyka, który z milusiej włóczki zrobiła mu babcia. Babcia zasnęła w fotelu, więc chłopcy biorą sprawę w swoje ręce i szukają koca. Poszukiwania idą pełną parą. Udaje im się znaleźć psa, kurę, kota, traktor, bociana, krowę, kaczkę, świnię, konia, a gdzie był kocyk? Koniecznie się przekonajcie i sięgnijcie po książkę ze swoimi malutkimi czytelnikami.

W książce znajdziecie dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych i bardzo przyjemną do miziania włóczkę oraz kocyk. Cały czas chce się je głaskać. Choć lektura skierowana do malców, to mój przedszkolak bardzo ją polubił, bo stawia z nią swe pierwsze czytelnicze kroki i cieszy się, że potrafi sam przeczytać całą książkę! Taka radość jest bezcenna.

Bardzo polecamy! Wartościowa lektura, do której dzieci z pewnością będą chciały często wracać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Jano i Wito. Na wsi – Wydawnictwo MAMANIA

  • 24/03/2020 at 06:17
    Permalink

    Chętnie przytulę dla mojego najmłodszego wnusia, będzie początkiem Jego biblioteczki. Super książka

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.