„Mała historia kuchni. Dzieje się je” – Wydawnictwo BAJKA

Dziś mam dla Was bardzo smakowitą książkę! „Mała historia kuchni. Dzieje się je” to kipiąca od faktów, ciekawostek i historii pozycja, która skierowana jest do całej rodziny. Wydawnictwo Bajka przygotowało historię kuchni z różnych stron świata, okraszoną pięknymi ilustracjami. Jestem oczarowana przystępnością książki. Z przyjemnością posmakowałam jej z trójką swych dzieci. Każde z nich było żywo zainteresowane, wprost zafascynowane tym, jak ewoluowała kuchnia na przestrzeni wieków.

 

koszyk

 

Tekst: Łukasz Modelski
Ilustracje: Adam Pękalski

Oprawa: twarda
Ilość stron: 64
Dla dzieci:  7+

 

 

Począwszy od starożytnego Egiptu, przez Chiny, Grecję, Rzym, średniowiecze, odrodzenie, barok, oświecenie, przez kolejne wieki, aż po kuchnię przyszłości poznajemy fascynujące smaczki i smaki świata. Dowiecie się jak przez przypadek Egipcjanie odkryli chleb, poznacie dwadzieścia rodzajów pierogów, a nawet znajdziecie przepis na rybę z pierwszej na świecie książki kucharskiej! Zobaczycie jak podczas biesiad zaszywano w brzuchu dzika ptaki, które po rozkrojeniu wyfruwały ze środka, poznacie najlepszych zielarzy i dowiecie się, jak robiono pierwsze cukierki, które sprzedawano w … aptekach!

Kuchnia to także historia i malarstwo. Przywieziona z Ameryki fasola trafiła na obrazy, malarze uznali wówczas jedzenie za bardzo interesujący temat. Poznacie słynnych kucharzy, cukierników, pisarzy, wynalazców, zobaczycie także jak ważne były maniery i etykieta, ujrzycie stoły uginające się od pyszności, restauracje. Nie zabrakło kuchni babcinej oraz tej współczesnej, ba! dowiecie się nawet co czeka nas w przyszłości – odkryjecie siedem dań, które na pewno będziemy jedli.

Bardzo wartościowa, bogato ilustrowana książka. Od pierwszej, po ostatnią stronę naszpikowana jest smakowitą wiedzą. Koniecznie dajcie się skusić się i posmakujcie jej! To prawdziwa uczta dla duszy i ciała. Bardzo polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydawnictwo Bajka - książki dla dzieci

One thought on “„Mała historia kuchni. Dzieje się je” – Wydawnictwo BAJKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.