Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny – Wydawnictwo EGMONT

Każde z trójki moich dzieci zaczynało przygodę z czytaniem od serii książek „Czytam sobie”. Mój najmłodszy synek, sześcioletni Staś nadal z nich korzysta. Bardzo często sięgamy po książki, a od niedawna także po cały zestaw edukacyjny, które wspomaga naukę czytania przez zabawę! Jedno pudełko skrywa dużo skarbów, przez co możliwości do nauki jest naprawdę dużo.

 

koszyk

Autor: Rafał Witek, Anna Buchner

Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

 

 

 

Pakiet edukacyjny z wydawnictwa Egmont zawiera książkę „Doktor Ola. Czytam sobie. Poziom 1” autorstwa Rafała Witka, ruchomy alfabet, czyli karty z literami umożliwiające samodzielne układanie słówek (z podziałem na spółgłoski i samogłoski), 60 kart edukacyjnych do nauki czytania z książką, w tym 15 kart z obrazkami z książki autorstwa Ewy Poklewskiej Koziełło, 15 kart ze słówkami, 15 kart kontrolnych z obrazkami i podpisami, 15 kart z rymami,  planszę z alfabetem oraz książkę z poradami dla rodziców „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”, która ułatwi rodzicom pracę z dzieckiem.

 

 

Całość jest bardzo solidnie wykonana. Grube, tekturowe karty przetrwają długie zabawy. Staś najczęściej układa wymyślane przez siebie wyrazy, czasem całe zdania. Cieszę się, że są to litery pisane, warto utrwalać taką pisownię od początku nauki. Książka „Doktor Ola. Czytam sobie. Poziom 1” została napisana krótkimi, prostymi zdaniami uzupełnionymi ćwiczeniami z głoskowania, by ułatwić dzieciom naukę czytania. Podczas lektury mali czytelnicy poznają 23 podstawowe głoski, czcionka jest duża, a ilość tekstu nie jest przytłaczająca. W sam raz na początek przygód z czytaniem.

Świetnym pomysłem jest także poradnik dla rodziców! Można w nim znaleźć masę wskazówek i porad jak korzystać z zestawu i jak wychować małego czytelnika. Bardzo wartościowa publikacja, myślę że spodoba się dzieciom w wieku 4 – 7 lat. Bardzo polecamy!