Misie miśki niedźwiadki – Wydawnictwo OLESIEJUK – patronat bloga

Ten rok obfituje w wyjątkowe książki. Tak się cieszę, że tyle pięknych pozycji mogłam objąć patronatem. Dziś wspaniała, kartonowa książka „Misie, miśki niedźwiadki” również z moim patronatem! To jest małe dzieło sztuki. Książka do podziwiania, zachwycania i główkowania. Mali czytelnicy będą nią oczarowani.

koszyk

Tekst przygotowała Małgorzata Potocka, zaś ilustracje są dziełem aż sześciu czołowych polskich ilustratorek. Książka jest w dużym formacie, z bezpiecznymi zaokrąglonymi rogami i ma kartonowe strony. Cała wypełniona jest misiami!

Katarzyna Bajerowicz malowała fabrykę Świętego Mikołaja farbami i kredkami. Magdalena Kozieł-Nowak misiobajki malowała gwaszami, czyli specjalnymi farbami wodnymi. Ewa Poklewska-Koziełło z pudełek, włóczki, papieru stworzyła pokoik i połączyła całość z namalowanymi misiami, a Jola Richter-Magnuszewska niedźwiedzie wycięła z papieru.

Dzieci kochają pluszowe misia, to według mnie symbol radosnego, bezpiecznego, spokojnego dzieciństwa. Taka też jest ta książka! Bije od niej ciepło, piękno i beztroska. Każda ilustracja zachwyca, każda! Jest tu dużo szczegółów do wyszukiwania, scenek pełnych humoru i zagadek. Za każdym razem można tu dojrzeć coś nowego.

Cieszę się bardzo, że jest tu również ważna rozkładówka o dziewięciu niedźwiedziach, bo dzięki temu dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale i uczą. O każdym z nich są ciekawostki i najważniejsze fakty. Dowiedzieliśmy się np. który gatunek niedźwiedzia nie zapada w sen zimowy, który jest najmniejszy, a który objęty jest ochroną.

Pod koniec znajdziecie misiową zabawę – to świetna aktywność na spostrzegawczość i refleks.

Wyjątkowa, starannie wydana i dopracowana w każdym szczególe książka. Bardzo polecam, idealna lektura na prezent.

„Misie, miśki niedźwiadki”

Pomysł i tekst: Małgorzata Potocka

Ilustracje: Katarzyna Bajerowicz, Małgorzata Kozieł – Nowak, Ewa Poklewska – Koziełło, Jola Richter – Magnuszewska, Elżbieta Wasiuczyńska, Agnieszka Żelewska

Książka całokartonowa

Ilość stron: 14

Wydawnictwo Olesiejuk

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo Olesiejuk w 2011 roku | wirtualnywydawca.pl

Dodaj komentarz