Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju – Wydawnictwo Znak Emotikon

Już od 60 lat Mikołajek zachwyca kolejne pokolenia czytelników. W naszym domu zna go każdy, bo zawsze książki o tym zabawnym chłopcu i jego paczce przyjaciół czytamy wszyscy wspólnie. Tak jest najlepiej! Mikołajek jest dla nas niczym kumpel z sąsiedztwa. Te ponadczasowe, pełne humoru opowieści zauroczą każdego, Mikołajka po prostu nie da się nie lubić, tak jest, kurczę blade!

koszyk

Bardzo się cieszę, że wydawnictwo Znak Emotikon przygotowało taką świąteczną pozycję! Znajdziecie tu aż dziewięć pełnych perypetii rozdziałów, które czyta się jednym tchem! To kolejny tom z serii „Kolekcja psot i wybryków”.

Tym razem przeczytacie o tym jak Mikołajek przygotowuje się do świąt, dowiecie się o czym marzy i zobaczycie jak wygląda wigilijny wieczór w tej francuskiej rodzinie. Typowo świąteczne są dwa pierwsze rozdziały, w pozostałych znajdziecie codzienne, szkolne i domowe przygody. Będzie historia o wrotkach, a także pierwsza samodzielna wizyta Mikołajka u fryzjera, która chyba na zawsze dała się we znaki panu fryzjerowi. Nie zabrakło spotkań z sąsiadem – panem Bledurtem – to chyba nasze ulubione wątki, relacje taty i sąsiada są komiczne. Będzie coś o ściąganiu podczas sprawdzianu i o pomaganiu mamie. Przygotujcie się na dużą dawkę humoru!

To niebywałe jak wygląda świat dorosłych widziany oczami dziecka. Tego jak Mikołajek obserwuje otoczenie nie da się opisać – trzeba to przeżyć samemu. Opisy jego kolegów, ich charakterów i wyglądu – tak potrafi tylko Mikołajek! Opowieści te należą do kanonu światowej literatury i czyta się je z przyjemnością.

Z ciekawostek powiem Wam, że Mikołajek był pierwotnie bohaterem pasków komiksowych publikowanych przez duet Goscinny-Sempé w belgijskim magazynie La Moustique w roku 1956, dopiero później Goscinny postanowił pisać te przygody prozą.

Kilka lat temu byliśmy całą rodziną na wspaniałym spektaklu o Mikołajku w Teatrze Lalka w Warszawie. Jak tylko skończy się pandemia i życie wróci do normy warto wybrać się na tę sztukę.

Polecamy serdecznie Mikołajka – nie tylko na święta, ale na każdy zwykły dzień w roku. Zdecydowanie warto mieć tę serię w swojej biblioteczce!

Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju

Tekst: René Goscinny

Ilustracje: Jean-Jacques Sempé

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Wydawnictwo Znak Emotikon

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.