Miś ma stracha – Wydawnictwo LOKATOR #wydajemisie

Rzecz się dzieje niebywała! Lokator wydaje Misie!

Wydawnictwo, które do tej pory było znane z literatury pięknej dla dorosłych po raz pierwszy sięga po tytuł dla nieco młodszych odbiorców. I to jaki tytuł! Wspaniała historia, którą w mistrzowski sposób przełożył pan Michał Rusinek. Prawdziwa gratka dla miłośników wyjątkowych książek z wartościowym przesłaniem.

koszyk

Pewien miś był bardzo schludnym i poukładanym stworzeniem. Wiódł spokojne i czyste życie, mając u boku przyjaciółkę Ursę. Wszystko robili wspólnie, głównie sprzątali. Każdy zakątek domu lśnił, aż pewnego dnia miś znalazł pajęczynę! Z początku była jedna, później kolejne, aż przerażony miś zorientował się, że w domu mają dzikiego lokatora, którego szybko musi znaleźć! Poszukiwania trwały i trwały, ale w trakcie nich miś niechcący uszkodził swoją przyjaciółkę i urwał jej łapkę… Szybko pobiegł po środki opatrunkowe, a gdy wrócił do Ursy, ta była jak nowa! Domyślacie się, kto „uleczył” przyjaciółkę misia? Tak – pająk – dzięki swej lepkiej nici 🙂 Okazało się wtedy, że wdzięczny miś nie miał nic przeciwko nowemu przyjacielowi.

Czasem boimy się tego co nowe, nieznane, inne. Czasem trudno nam przełamać pierwsze lody, a czasem pozory mylą, a my im ulegamy.

Ta piękna, pełna wartości i mądrych przesłań historia udowodni, jak wielką rolę odgrywa prawdziwa przyjaźń i brak uprzedzeń. Uświadomi także, że czasem popełniamy błędy oceniając innych zbyt pochopnie. Zanim kogoś ocenimy warto poznać go lepiej i dać mu szansę na przyjaźń. Dla każdego jest miejsce na naszej planecie i do każdego należy odnosić się z szacunkiem. Między wierszami można tak wiele wyczytać z tej książki!

Urocza opowieść, z pięknymi ilustracjami i niedźwiedziem, który kocha książki 🙂 Polecam z całego serca! W październiku wypatrujcie drugiego tomu! „Miś w lesie” już zapowiada się równie ciekawie!

„Miś ma stracha”

Tekst i ilustracje: Jacob Grant

Przekład: Michał Rusinek

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 3+

Ilość stron: 36

Wydawnictwo: LOKATOR # WYDAJEMISIE

LOKATOR wydawnictwo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.