Pustynie I Oceany – Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Dla miłośników przyrody, podróży i tych, którzy chcą wiedzieć więcej mam dziś wspaniały dwustronny album o wodach i pustyniach. Autorem książki jest Tomasz Kowalczyk – doktor biologii, botanik, przyrodnik, edukator i miłośnik podróży. Odwiedził aż sześć kontynentów od południowoamerykańskich dżungli, przez azjatyckie góry, po australijskie lasy eukaliptusowe.

Oryginalne ilustracje przygotowała Justyna Styszyńska – ilustratorka, graficzka, a jednocześnie nauczycielka, pracująca na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

koszyk

Ależ spodobała nam się taka forma wydania! To bardzo pomysłowy sposób, by w jednej książce połączyć piasek i wodę. Znajdziecie tu dużo wiedzy, podanej w przystępny i ciekawy dla młodego czytelnika sposób.

Dzieci dowiedzą się czym jest pustynia, jak powstaje i jakie rodzaje wyróżniamy, ponadto przekonacie się czym są wydmy, śpiewające piaski, oaza, fatamorgana, czy burza piaskowa. Poznacie pustynne roślinności i zwierzęta.

Z drugiej strony czekają oceany. Dowiecie się jak powstały i czym się charakteryzują. Poznacie pojęcia pływów, prądów morskich, fal, tsunami, cieśnin, zatok i wiele innych. Czekają fascynujące morskie zwierzęta, przepiękne rafy koralowe, lasy wodorostowe i mangrowe, plaże piaszczyste, łąki morskie, plankton, mikroorganizmy, ptaki morskie, a nawet niechlubne wielkie plamy śmieci.

Dużym walorem jest jakość wydania. Doskonały, grubszy papier i twarda oprawa, sprawiają, że będzie to lektura na długie lata. Wspaniale sprawdzi się dla dzieci, jako uzupełnienie szkolnej wiedzy. Jest tu tak wiele ciekawostek, że z przyjemnością chłonęliśmy tę książkę strona po stronie!

Bardzo polecamy. Dzięki takim książkom można zaszczepić w dzieciach pasję odkrywania i poznawania świata. Z pewnością często będziemy do niej wracać podczas naszej przygody w edukacji domowej. Koniecznie warto mieć ją w swojej biblioteczce.

„Pustynie I Oceany”

Tekst: Tomasz Kowalczyk

Ilustracje: Justyna Styszyńska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 100

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Wydawnictwo Widnokrąg

Dodaj komentarz