„Między ziemią a niebem” – Wydawnictwo ALBUS

Kiedy książka dotyka wszystkich zmysłów, kiedy porusza serce, zachwyca oczy i pobudza wyobraźnię to można śmiało stwierdzić, że jest to książka doskonała! Wydawnictwo Albus urzekło nas nietuzinkową, malowniczą, nieco tajemniczą, a jednocześnie porywającą, magiczną lekturą. Książka skierowana jest do czytelników od około 10 roku życia.

„Między ziemią a niebem” to zbiór siedmiu fascynujących historii, które można czytać, śpiewać i opowiadać. Autorką książki jest Katarzyna Jackowska – Enemuo, a zachwycające ilustracje przygotowała Nika Jaworowska – Duchlińska.

koszyk

Bardzo cenię oryginalne książki, w których odnaleźć można wartościowy przekaz. W tym zbiorze siedmiu opowiadań znajdziecie potężne żywioły przedstawione w dawnych wierzeniach. Towarzyszą ludziom od wieków, są z nami od zawsze, ale czy potrafimy je zrozumieć?

Autorka dokonała czegoś wyjątkowego – wplotła w swoje historie wątki ze znanych Wam baśni i mitów, z wierzeń, przesądów, ludowej magii i medycyny, zapraszając czytelnika do świata dobra i zła. Na kartach książki zasmakujecie mitologii słowiańskiej, nordyckiej, greckiej oraz znajdziecie polską kulturę ludową.

Historie przybliżają nam te wielkie, niepojęte rzeczy, dzięki czemu stają się dużo bliższe, przystępniejsze. Udowadniają także, że dobro zawsze triumfuje, a złem niczego owocnego nie osiągniemy.

Pod koniec każdej opowieści autorka załącza ciekawy komentarz, dzięki czemu ziemia, woda, ogień, chmury, wiatr, Księżyc i Słońce stają się dla nas bardziej zrozumiałe, naoczne. Ciekawym zabiegiem jest zamieszczenie także pieśni wraz z zapisem nutowym, dzięki czemu tę książkę można chłonąć naprawdę wszystkimi zmysłami.

Jeśli szukacie pięknej książki na całe życie, ba! na pokolenia to koniecznie sięgnijcie po ten nieprzeciętny zbiór opowiadań, o jakże trafnym tytule – „Między ziemią a niebem”.

Bardzo polecamy, całą rodziną!

„Między ziemią a niebem”

Tekst: Katarzyna Jackowska – Enemuo

Ilustracje: Nika Jaworska – Duchlińska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 12+

ISBN: 978-83-67085-17-5

Wydawnictwo ALBUS