„Nocny kotek” – Wydawnictwo TAKO

Jak to jest oddać innym to, co jest dla nas wszystkim? Czy łatwo przychodzi Wam dzielenie się z potrzebującymi? A może pragniecie pokazać dzieciom, że dawanie sprawia dużo więcej radości niż branie?

Wydawnictwo TAKO po raz kolejny urzekło nas przepiękną, mądrą i wartościową książką, przygotowaną przez Sonję Danowski. Autorka i ilustratorka wielką wagę przywiązuje do wymownych, pełnych emocji obrazów, które mówią znacznie więcej niż słowa! Tkliwe, nieco nostalgiczne, ciepłe, pełne realizmu ilustracje są wspaniałą podróżą po świecie dziecięcej wyobraźni. Dzięki nim ta historia żyje w czytelniku przez długi czas.

koszyk

W schronisku dla zwierząt trwają wielkie przygotowania do festynu. Mały Antoś postanowił włączyć się w akcję i narysował na loterię fantową piękny obrazek z panterą. Szybko jednak uznał, że to za mało… Pragnie podarować coś więcej – swoje ukochane pluszaki! Kocha je całym sercem, zawsze z nimi zasypia, ale jednocześnie czuje, że pragnie się nimi podzielić. Psy i koty w schronisku potrzebują jedzenia i lekarstw, a jego gest wspomoże tę akcję. Już wczesnym popołudniem wszystkie losy na loterii zostały sprzedane, puszka po brzegi wypełniła się pieniędzmi. Mama chłopca uświetniła festyn wspaniałym koncertem na wiolonczeli, a Antoś oprócz radości, szczerej satysfakcji i spełnienia otrzymał coś jeszcze, a właściwie kogoś, o kim dotąd nawet nie marzył! Jesteście ciekawi kto to taki?

Książkę chłonie się wszystkimi zmysłami! Przepełniona jest spokojem, zrozumieniem, miłością i dobrem, którego im więcej się daje, tym więcej się otrzymuje. Poruszyła nas także wyrozumiała postawa mamy, która zawsze wie jak ukoić przejęte serce swojego dziecka.

Wzruszająca, poruszająca, ciepła i mądra historia, z zachwycającym zakończeniem.

Koniecznie zerknijcie także do innej pozycji Sonji Danowski, o której pisałam TUTAJ.

„Nocny kotek”

Tekst i ilustracje: Sonja Danowski

Przekład: Łukasz Musiał

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 3+

ISBN: 978-83-65480-96-5

Wydawnictwo TAKO