MEMORY na 3 sposoby – Zabawy podwórkowe KAPITAN NAUKA

Na dwór marsz! Wiosna przyszła, a wraz z nią słoneczko, ciepło, dłuższe dni i więcej beztroskich chwil w ogrodzie. Zachęcamy do jak największej aktywności na świeżym powietrzu. U nas rowery i rolki są już od dawna w użyciu. A co robimy po spacerach? Gramy w zabawy podwórkowe! Bardzo lubimy gry typu memory i mamy ich już sporą kolekcję, więc dziś kilka słów o jednej z nich. Ma tak piękne ilustracje, że nie sposób obok niej przejść obojętnie. A do tego dostosowana jest na różny wiek dzieci, więc każde z mojej trójki może wybrać swój własny stopień trudności – genialne.

 

MEMORY na 3 sposoby Zabawy podwórkowe

to gra od Kapitana Nauki

 

W twardym, tekturowym, solidnym pudełku znajdziecie 20 dużego formatu sztywnych kart, o rozmiarze 11 cm x 11 cm. Na nich namalowane zostały różnego rodzaju gry, w które można bawić się na podwórku, m.in.: guma, klasy, berek, kapsle, skakanka, ciuciubabka i inne. Ilustracje są fenomenalne i nie były kwestią przypadku! Wykonane zostały przez Katarzynę Urbaniak – malarkę, ilustratorkę i graficzkę komputerową.

Co daje gra typu memory?

 

 1. Ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i refleks.
 2. Poprawia zdolność koncentracji uwagi.
 3. Uczy jak radzić sobie z porażką, z przegraną, ze stresem.
 4. Uczy współgrać w grupie.
 5. Uczy cierpliwości, poprzez oczekiwanie na swoją kolej.
 6. Wspomaga rozwój wyobraźni, gdyż moje dzieci do każdego obrazka wymyślają przeróżne historie.
 7. Wspiera rozwój poznawczy – dziecko odkrywa wiele możliwości do zabawy.

 

Zasady gry

 

Zaczynamy od potasowania kart, a następnie rozłożenia ich na stole lub podłodze rysunkami do dołu. Następnie wybierzcie kolejność w jakiej będziecie karty odkrywać. Ze względu na wiek mamy trzy opcje rozgrywki:

 • PAMIĘĆ – to najprostsza z form gry, skierowana już do najmłodszych dzieci, w wieku powyżej 2 lat. Pierwszy gracz wybiera jedną kartę i odwraca ją obrazkiem do góry. Podobną czynność wykonuje z kolejną kartą. Jeżeli na obu kartach znajduje się ten sam obrazek przedstawiający daną grę podwórkową to wówczas osoba ta zabiera karty i odkrywa kolejne. Jeżeli zaś obie karty nie tworzą pary, wtedy uczestnik odwraca je, a zabawę kontynuuje następny gracz.
 • SPOSTRZEGAWCZOŚĆ – wariant gry odpowiedni dla nieco starszych dzieci, w wieku powyżej 4 lat. Początek gry jest identyczny jak w wariancie pierwszym, różnica polega na odnalezieniu przez gracza jednej z trzech różnic ukrytych na kartach. Jeśli to zadanie nie uda się uczestnikowi, wtedy odkłada karty obrazkiem do dołu, a następnie zabawa jest kontynuowana przez kolejnego gracza.
 • REFLEKS – ta rozgrywka skierowana jest do starszych dzieci, w wieku powyżej 6 lat. Zasady podobne jak w pierwszej opcji, różnią się tylko szybkością. Gdy gracz odkryje parę, wtedy zadaniem wszystkich uczestników jest wskazanie jednej, dwóch, lub trzech różnic (w zależności od wstępnych ustaleń) i osoba która dokona tego jako pierwsza zabiera parę kart i kontynuuje grę.

 

Gra kończy się w momencie, gdy wszystkie karty zostaną odkryte. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która uzbierała największą ilość par.

 

 

Polecam serdecznie! Pięknie i estetycznie wykonana gra, bezpieczna już dla najmłodszych dzieci zachwyci każdego uczestnika. Wygodne, przenośne pudełko sprawdzi się w domu, ogrodzie, na pikniku, czy wyjeździe. Będzie także idealnym pomysłem na prezent. Trzy warianty gry to świetne rozwiązanie, bo gra rośnie z dzieckiem i wystarczy na długo. Świetny pomysł na mądrze i wartościowo spędzony czas.

 

Z tej serii znajdziecie także:

 

Te i wiele innych gier, oraz pomocy dydaktycznych znajdziecie na stronie:

7 thoughts on “MEMORY na 3 sposoby – Zabawy podwórkowe KAPITAN NAUKA

 • 30/03/2017 at 08:27
  Permalink

  Uwielbiam gry memory, a każde ich urozmaicenie jest jak najbardziej mile widziane 🙂 Zresztą, Kapitan Nauka jeszcze nas nie zawiódł i zawsze gwarantuje dobrą zabawę 🙂

  Reply
  • 30/03/2017 at 09:17
   Permalink

   Oj, tak my też lubimy gry memory! One nigdy się nie nudzą 🙂

   Reply
  • 05/04/2017 at 19:45
   Permalink

   Koniecznie! to bardzo miło spędzony czas 🙂 Polecamy!

   Reply
 • 29/07/2017 at 11:03
  Permalink

  My również lubimy 🙂 Swego czasu zrobiłam własne memorki z nakrętek po butelkach 🙂 Na te również się przymierzamy. Baśniowe przypadły nam do gustu 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.