„Kiedy słońce wstaje” i „Na nocnym niebie” Wydawnictwo Wilga

Dziś nie lada gratka dla najmłodszych czytelników. Zapraszam do lektury dwóch świetnych tytułów, które są w całości kartonowe i zawierają na każdej stronie ruchome elementy. Wystarczy jeden paluszek, a odkryć można uroki budzącego się słońca i nocnego nieba. To książki które mój najmłodszy synek z przyjemnością zabiera do przedszkola. Format jest bardzo wygodny dla małych rączek, zaokrąglone rogi to pełne bezpieczeństwo, a przepiękne ilustracje zachęcają małego czytelnika do obcowania z nimi.

 

 

„Kiedy słońce wstaje” i Na nocnym niebie” to pozycje które zaprojektował, zilustrował, oraz skomponował do nich tekst włoski ilustrator Gabriele Clima. Wydawnictwo Wilga po raz kolejny zachwyciło mnie, wydając tak piękne książki. Oprócz waloru estetycznego, niosą także wartości poznawcze, oraz usprawniające małą motorykę, gdyż na każdej stronie, a w zasadzie już od okładki dzieci mają za zadanie przesuwać paluszkiem otworki w okienkach, dzięki czemu ćwiczą małą motorykę dłoni i paluszków. Książki zdecydowanie rosną z dzieckiem. Te najmłodsze, roczne maluszki będą równie zafascynowane lekturą jak i starsze, rozpoczynające przygodę z literkami i nauką czytania, gdyż na każdej stronie znajdziecie po jednym zdaniu tekstu, napisanego wyraźną, dużą czcionką. Ilustracje są w bardzo żywych kolorach, dość proste, nie przytłaczają ilością, dzięki czemu mali czytelnicy mogą uzupełnić swój słownik o kilkanaście nowych wyrazów.

 

„Na nocnym niebie”  – jednym ruchem paluszka rozpalisz gwiazdy na niebie, kwiatki rozkwitną dla Ciebie, popłyniesz po wodzie na swoim stateczku, rozpalisz światła w oknach w calutkim miasteczku, narysujesz tęczę ponad dachami i noc wypełni Cię przepięknymi snami.

 

Gwiazdy zapalone

Gwiazdy zgaszone

 

 

 

 

„Kiedy słońce wstaje” –  jednym ruchem paluszka na pomarańczowo błyśnie niebo z rana, na małe pisklątko czeka jego mama, obetniesz warkocze swojej ciotce Annie, podarujesz dziecko wielorybiej mamie, rzucisz grzmoty i błyski gdzieś ponad wzgórzami, masz dziś urodziny i tort ze świeczkami.

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy serdecznie! Świetne książki do odkrywania świata i dobrej zabawy. Taka forma z pewnością zachęci najmłodsze dzieci do obcowania z literaturą. Nie na co dzień zdarza się okazja żeby maluchy mogły wywołać grzmoty na niebie, czy zapalić gwiazdy. To pozycje wpływające na wiele zmysłów, świetnie nadające się na prezent i mieszczące się w plecaczku każdego przedszkolaka. W tej serii znajdziecie jeszcze inne tytuły.

 

 

12 thoughts on “„Kiedy słońce wstaje” i „Na nocnym niebie” Wydawnictwo Wilga

 • 01/04/2017 at 15:46
  Permalink

  Bardzo ładne książeczki – i można o nich powiedzieć, że są „z efektami specjalnymi” 🙂 Myślę, że naszemu synkowi niesamowicie by się spodobały – bo naprawdę dużo się w nich dzieje i dziecko ma też poczucie sprawczości 🙂

  Reply
  • 01/04/2017 at 19:34
   Permalink

   O, tak! To dla dzieci największa radość kiedy mogą same stworzyć pioruny, czy zaświecić gwiazdki na niebie 🙂

   Reply
  • 02/04/2017 at 07:28
   Permalink

   Bardzo ciekawie! I jak dużo się dzieje, można w jednej chwili stworzyć przeróżne obrazy 🙂

   Reply
 • 02/04/2017 at 15:45
  Permalink

  Również mamy tą serię, moja 1,5 roczna córka ją uwielbia 🙂
  Polecam również 🙂

  Reply
  • 02/04/2017 at 17:43
   Permalink

   Świetnie! My polujemy jeszcze na dwa kolejne tytuły z tej serii 🙂

   Reply
 • 06/04/2017 at 07:13
  Permalink

  Takie książeczki to dla dzieciaków prawdziwa frajda. Myślę, że są też idealnym pomysłem na prezent 🙂

  Reply
 • 08/04/2017 at 06:21
  Permalink

  Bardzo lubimy książeczki, które robią COŚ poza byciem książką 🙂 Dla maluszka, który dopiero wkracza w świat książek będą idealne. Świetny pomysł i bardzo przyjemne ilustracje!

  Reply
  • 08/04/2017 at 08:28
   Permalink

   My także szukamy w książkach dla najmłodszych takich elementów, które przyciągną do siebie małego czytelnika. Ta seria zdecydowanie taka jest.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.