„Kiedy słońce wstaje” i „Na nocnym niebie” Wydawnictwo Wilga

Dziś nie lada gratka dla najmłodszych czytelników. Zapraszam do lektury dwóch świetnych tytułów, które są w całości kartonowe i zawierają na każdej stronie ruchome elementy. Wystarczy jeden paluszek, a odkryć można uroki budzącego się słońca i nocnego nieba. To książki które mój najmłodszy synek z przyjemnością zabiera do przedszkola. Format jest bardzo wygodny dla małych rączek, zaokrąglone rogi to pełne bezpieczeństwo, a przepiękne ilustracje zachęcają małego czytelnika do obcowania z nimi.

 

 

„Kiedy słońce wstaje” i Na nocnym niebie” to pozycje które zaprojektował, zilustrował, oraz skomponował do nich tekst włoski ilustrator Gabriele Clima. Wydawnictwo Wilga po raz kolejny zachwyciło mnie, wydając tak piękne książki. Oprócz waloru estetycznego, niosą także wartości poznawcze, oraz usprawniające małą motorykę, gdyż na każdej stronie, a w zasadzie już od okładki dzieci mają za zadanie przesuwać paluszkiem otworki w okienkach, dzięki czemu ćwiczą małą motorykę dłoni i paluszków. Książki zdecydowanie rosną z dzieckiem. Te najmłodsze, roczne maluszki będą równie zafascynowane lekturą jak i starsze, rozpoczynające przygodę z literkami i nauką czytania, gdyż na każdej stronie znajdziecie po jednym zdaniu tekstu, napisanego wyraźną, dużą czcionką. Ilustracje są w bardzo żywych kolorach, dość proste, nie przytłaczają ilością, dzięki czemu mali czytelnicy mogą uzupełnić swój słownik o kilkanaście nowych wyrazów.

 

„Na nocnym niebie”  – jednym ruchem paluszka rozpalisz gwiazdy na niebie, kwiatki rozkwitną dla Ciebie, popłyniesz po wodzie na swoim stateczku, rozpalisz światła w oknach w calutkim miasteczku, narysujesz tęczę ponad dachami i noc wypełni Cię przepięknymi snami.

 

Gwiazdy zapalone

Gwiazdy zgaszone

 

 

 

 

„Kiedy słońce wstaje” –  jednym ruchem paluszka na pomarańczowo błyśnie niebo z rana, na małe pisklątko czeka jego mama, obetniesz warkocze swojej ciotce Annie, podarujesz dziecko wielorybiej mamie, rzucisz grzmoty i błyski gdzieś ponad wzgórzami, masz dziś urodziny i tort ze świeczkami.

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy serdecznie! Świetne książki do odkrywania świata i dobrej zabawy. Taka forma z pewnością zachęci najmłodsze dzieci do obcowania z literaturą. Nie na co dzień zdarza się okazja żeby maluchy mogły wywołać grzmoty na niebie, czy zapalić gwiazdy. To pozycje wpływające na wiele zmysłów, świetnie nadające się na prezent i mieszczące się w plecaczku każdego przedszkolaka. W tej serii znajdziecie jeszcze inne tytuły.

 

 

12 thoughts on “„Kiedy słońce wstaje” i „Na nocnym niebie” Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz