„Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok” – Wydawnictwo DRUGANOGA

Mamy w swojej biblioteczce książki, do których powracamy bardzo często. Takie, które chłoniemy wszystkimi zmysłami, bo są autentyczne, piękne, ciekawe, inspirujące. Wśród tych wyjątkowych perełek, które goszczą na naszych półkach jest TA! Wyjątkowa pod każdym względem.

„Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok” to jedna z ukochanych książek mojego syna. Nie zliczę już ile razy czytałam ją z Januszkiem. Mam wrażenie, że chwilami mogłabym recytować ją z pamięci lub wyliczać jednym tchem elementy ekwipunku potrzebne na wyprawy.

koszyk

Autorką książki jest Agata Loth-Ignaciuk, zaś ilustracje przygotował Bartłomiej Ignaciuk. Książka ukazała się nakładem kameralnego wydawnictwa Druganoga.

Marek Kamiński jako pierwszy człowiek na świecie zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku. Ten wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, a my zagłębiając się w tę lekturę możemy poczuć się jakbyśmy sami tam byli!

To niebywałe jak bardzo „żywa” jest ta książka. Kipi emocjami, ogromną determinacją, trudem, wysiłkiem, siłą, szczęściem i autentycznością. Mogę sobie jedynie wyobrazić jak wiele godzin autorka przygotowywała się do jej napisania, jak wiele rozmów przeprowadziła z podróżnikiem. Wejście „w skórę” zdobywcy biegunów i przelanie wrażeń na papier musiało być ogromnym wyzwaniem, a efekt jest naprawdę oszałamiający.

Każda rozkładówka jest fascynująca, a tekst idealnie współgra z obrazem. Tu nic nie dzieje się przypadkowo, bowiem chłodny granat lodowej otchłani przeplata się z gorącą pomarańczą ciepłych emocji. Na 88 stronach czeka Was prawdziwa uczta dla ducha i oczu.

26 maja 1995 roku Marek Kamiński wraz z Wojciechem Moskalem stanął na północnym krańcu Ziemi, a siedem miesięcy później po przeciwległej stronie globu stanął sam Marek Kamiński. O tym, jak wyprawa rodziła się w głowie podróżnika, jak długo szukano partnerów i sponsorów, jak bardzo była kosztowna i jak skrupulatne były przygotowania dowiecie się z kart książki. Poznacie cały ekwipunek potrzebny na tak wyjątkową ekspedycję i w końcu wyruszycie przed siebie, pokonując lodowe szczeliny, dryfujące kry, czy torosy. Poznacie rytm dnia na polarnej wyprawie, przygotowania do snu oraz urządzenia, które służą do komunikacji satelitarnej. Nie zabrakło polarnej kuchni i jednego z najważniejszych aspektów wyprawy – ubioru, składającego się z kilku warstw. Poznacie zwierzęcych towarzyszy wyprawy, poczujecie prawdziwe trzęsienie ziemi i dowiecie się, co zrobić gdy rozboli Was ząb na środku Oceanu Arktycznego!

Wspaniała książka. Przeczytacie ją jednym tchem, niczym porywającą powieść przygodową. Koniecznie warto wspomnieć o wydaniu! Twarda oprawa, gruby, matowy papier i piękne ilustracje dodają jej wyjątkowości i kunsztu. Koniecznie warto po nią sięgnąć. Zdecydowanie nie ma granicy wieku! Zainteresuje czytelników w wieku 7 – 100 lat! Bardzo polecamy.

„Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok”

Tekst: Agata Loth – Ignaciuk

Ilustracje: Bartłomiej Ignaciuk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 88

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo DRUGANOGA

Niemożliwe" (Wydawnictwo DrugaNoga)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.