„Co wolisz?” 200 pytań pobudzających wyobraźnię – Wydawnictwo INSIGNIS

Czy książkę można nazwać zwariowaną? Hmm? „Co wolisz?” zdecydowanie do takich należy!

To chyba pierwsza książka, która zasiała w moich dzieciach tak wiele dylematów. Stanęliśmy przed dwustoma pytaniami, na które każda odpowiedź jest … dziwna!

koszyk

Zacznijmy od tego, że ta książka zdecydowanie nie ma granicy wieku! Będą się przy niej świetnie bawić przedszkolaki, jak i młodzież, a nawet dorośli.

Jest to swego rodzaju rodzinna zabawa, w której liczy się dobry humor, umiejętność krytycznego myślenia i akceptowanie oraz docenianie różnorodności. Książkę można czytać na wiele sposobów. W naszym domu każdy domownik czyta po jednym pytaniu i kto pierwszy odpowie, ten czyta kolejne pytanie. Po każdej odpowiedzi jest wiele dyskusji, bo te pytania są bardzo oryginalne i nietypowe, np. czy do końca życia jadłbyś widelcem z jednym zębem, czy pogiętą łyżką? Czy wolisz mieć swojego klona, który chodziłby za ciebie do szkoły i wykonywał obowiązki, czy wolałbyś posiadać zdolność kontrolowania umysłów ludzkich? Albo czy wolisz mieć kota wielkości hipopotama, czy hipopotama wielkości kota? Wolicie przeżyć 100 lat, czy zamienić się w robota i żyć wiecznie?

Pytania są zaskakujące, nieoczywiste i z trudem dać jednoznaczną odpowiedź. Myślę, że to świetna propozycja na poprawienie humoru – każdy będzie się śmiał! Książka ma wygodny, podręczny format. Możecie zabrać ją na piknik, do samochodu, jeśli czeka Was dłuższa droga lub na spotkanie z przyjaciółmi.

Bardzo polecamy!

„Co wolisz”

Przekład: Dominika Rychel

Ilustracje: Anna Aldüz

Ilość stron: 120

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 4 – 12 lat

Wydawnictwo INSIGNIS

Dodaj komentarz