Malamander. Gargantis. Tom 2 – Wydawnictwo WILGA

Kilka miesięcy temu Michasia polecała Wam gorąco pierwszy tom fantastycznej serii „Malamander” z nutką grozy, magii i tajemnic, a dziś z wielką radością przychodzimy z kontynuacją, czyli tomem drugim!

Jeśli chcecie przypomnieć sobie pierwszy tom, to zapraszamy tutaj: MALAMANDER, tom 1.

koszyk

Oczekiwany, drugi tom, kontynuujący przygody bohaterów zatytułowany „Gargantis” to opowieść, w której nie zabraknie tajemnic, tarapatów czy problemów. Znów spotkamy się z naszymi bohaterami: Herbim oraz jego przyjaciółką, Violet Parmą. Już od pierwszych stron możemy poczuć zapowiedź niezwykłej przygody! W hotelu Grand Nautilus w Widmowym Porcie tajemnice znajdziemy w każdym z pięter, trzeba tylko umieć je odnajdywać. Jednak kiedy jesteś pracownikiem z Biura Rzeczy Znalezionych wygląda to trochę inaczej: to tajemnice same w sobie przychodzą prosto do Ciebie, nie zawsze w takiej formie, w jakiej możesz się spodziewać… Herbi natyka się na tajemniczą postać, która nie ujawnia swojej twarzy i pojawia się w hotelu jako gość, na plaży w Widmowym Porcie zostaje odnaleziony dziwny, z pewnością magiczny przedmiot, przez który wynika wiele naprawdę dziwnych sytuacji. Nad Widmowym Portem pojawiają się gwałtowne burze,  przez które sztormy prawie uniemożliwiają spokojne połowy. Wszyscy rybacy, wrogo nastawieni do biednego Herbiego, uważali, że pogoda jest spowodowana przez legendarnego potwora, znanego z miejscowych legend: przez Gargantisa, który został przebudzony a teraz jego celem jest zniszczenie nadmorskiego miasteczka. Jednak okazuje się, że to coś więcej, a tajemnicza postać ma z tym duży związek i najwyraźniej wie o wiele więcej niż pozostali. Herbie oraz Violet próbują nie tylko rozwiązać tę zagadkę, lecz również spełnić swój obowiązek, czyli zwrócić właścicielowi tajemniczy przedmiot, który przypadkowo otrzymał chłopiec z biura.

Tym razem, czytając Gargantisa mamy szansę bliżej poznać głównych bohaterów oraz ich historie, wspólnie z nimi możemy liczyć na jeszcze groźniejsze i pełne niebezpieczeństw kłopoty. Poznamy ich najskrytsze tajemnice i dowiemy się o wiele więcej na temat sekretów, dotyczących Biura Rzeczy Znalezionych oraz przedmiotów tam ukrytych. Nie może zabraknąć Gargantisa – magicznego stworzenia ukrytego gdzieś w Widmowym Porcie. Książka zawiera ilustracje, które jeszcze bardziej angażują nas w całą historię. Prócz tego natkniemy się na naprawdę niespodziewane zwroty akcji! Serio, akcja tu jest niezwykła, a czyhające za każdą falą zagrożenia są coraz bardziej realne… Cała akcja zachwyca szalonymi zdarzeniami i potrafi spowodować uśmiech na twarzy jak i przyprawić o dreszcze. Oczywiście polecam dla każdego fana, któremu przypadł również do gustu poprzedni tom pod tytułem „Malamander”. Znajdziecie tu liczne tajemnice, towarzyszące nam od początku do samego końca, nowych, nieznanych nam dotąd bohaterów, pojawi się też akcja, której na pewno nie mogliśmy się spodziewać. Myślę, że ten tom z pewnością spodoba się każdemu, kto kocha wartką akcję i ogrom tajemnic, liczne zwroty akcji, fantastyczne przygody i stworzenia! Dla tych, którzy nie znają serii polecam jeszcze zajrzeć do poprzedniego tomu – „Malamander”, w którym cała przygoda się zaczyna!

Michalina, lat 13

„Malamander. Gargantis. Tom 2”

Tekst: Thomas Taylor

Przekład: Joanna Dziubińska

Ilustracje: Tom Booth

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 380

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz